Olen jo 29, mutta en tiedä vielä kuka minä olen. Minulla ei ole oikeastaan ole ollut suhteita. Lapsesta asti olen ajatellut usein naisia runkatessani. Taidan olla salaa mielessäni bi. Myös miehet kiinnostaa ja olen muutaman kerran ollut miehen kanssa. Se oli jotain aivan ihanaa, kun mua pantiin. Tykkään antaa ja saada.
olenko homo?
minä
3143
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mainitset halun seksuaaliseen toimintaan molempien sukupuolten osalta. Kinseyn mukaan biseksuaalisuudessa halut ovat harvoin jakautuneet tasan molempien sukupuolten osalta, joten hämmennys on ymmärrettävää. Billä ei ole tavatonta, että kiinnostuksen kohde vaihtelee.
Keskityt kuvauksessasi seksuaalisiin toimiin. Seksi on kapea osa seksuaalisuutta. Pano kertoo aika vähän siitä, mitä pääsi sisällä myllää seksin aikana. Seksuaalisen orientaation kannalta olennainen kysymys on, tunnetko seksuaalista vetoa miehiin? Esimerkiksi, kun katsot jotain komeaa miestä, herättääkö se halun olla liki? Me miehet olemme visuaalisia. Millaisia mielikuvia seksi herättää? Kun sanot olleesi miehen kanssa ja pidit bottomina olosta, oletan, että sinulla oli seksuaalinen lataus mukana. Kerrot vähän seksin aikaisista fantasioista. Mitä ajattelit kumppanistasi?
Kumpaa mietit enemmän: A. "Hän on ihana" vai B. "Olemme samanlaisia"?
Seksi on animaalista toimintaa. Ei siihen selittelyjä tarvita. Odotus seksistä, kiihottuminen ja halu olla juuri tietyn henkilön kanssa, ovat kuitenkin paljon suurempi asia kuin käteenveto tai pano.
Mäkin olen miettinyt miltä tuntuisi imeä munaa ja kun pantaisiin pebaan. Tykkään nukkua lusikassa mutta kuitenkin kainalossa pitäisi olla nainen. Minä epäilen että monelle bisselle kyse saattaa pohjimmiltaan olla alistumisen halusta johon ei saa tyydytystä ainakaan seksuaalisuudeltaa "normaalin"naisen kanssa. Toki peppuseksi tuntuu ottavana sellaisenaankin hyvältä mutta vaikea keksiä heteromiehen näkökulmasta mikä olisi alentavampaa kuin imeä munaa ja tarjota peräaukkonsa nussittavaksi. Ainakin kuvittelen että homolle nuo eivät ole alentavia juttuja vaan normaalia seksiä.
Näinhän se on. Kullin imeminen on jotain, mitä ei heteroseksissä koskaan saa kokea. Pillun nuolemisen kiihkoa ei taas kukaan homo koskaan koe :)
Sun kommentti oli ystävällismielinen ja ymmärtäväinen, siitä kunnioitus, kun täällä näkee ja lukee kaikenlaista :)
Olen siis bi, ja tuntuu, että olen onnekas, kun voin nauttia molemmista kokemuksista :)
Mulle lusikkaan sopii molemmat ja se on mahtavaa sopivan ihmisen kanssa :)