Minulla on ongelmana lukkiutuvat korvat. Töissä ja kotona joudun nieleskelemään ja haukottelemaan, sekä niistämään koko ajan, jotta korvat aukeisivat.Myös liman tunne nenänielussa tekee sen, että on "rykittävä" kurkkua auki koko ajan.
Kävin korvalääkärillä jo viime vuonna saman vaivan vuoksi, eikä mitään löydetty.Nenä on tukkoinen ja kun niistän, niin korvatkin aukeavat. Käytän nenäsuihketta, mutta ei kait sitäkään vuotta kauempaa voi käyttää?
Autossa on sama juttu kuin lentokoneessa; korvat lukkiutuvat. Tulee ikäänkuin "paine"korviin.
Osaakos joku kohtalotoveri neuvoa, mikä ihme minulla on? Viime vuoden lopulla rupesivat korvat ikäänkuin "pihisemään korkeaa ääntä". Eli ääni on todella häiritsevä, kun sitä oikein ajattelee. Yritän siirtää ajatukset siitä muualle, jotta sen voi kestää.
Korvat lukkiutuvat
2
974
Vastaukset
- Katiskakeppi
Sama vaiva ja osasyy on ainakin allergia, mutta allergialääkkeilläkään en saa toivottua tulosta, mutta sekin voi johtua siitä,kun käytän vain suihketta.Duactista sain ennen aika hyvät kokemukset, mutta haittavaikutukset oli sitä luokkaa että oli lopetettava.Mitään muutakaan suun kautta otettavaa en oikein voi käyttää kun on muitakin vaivoja ja en voi rasittaa maksaa.
- Hannes11
Haittavaikutukset olivat voisitko kertoa.
Käytän Duac kapseleita ,eikä minulla ole
ollut mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2018704- 665648
- 245247
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni375136Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv384971Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h774879- 624413
- 434077
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on483367- 493065