Hep!
Oisko kenelläkään kivoja ideoita kummitytön synttärilahjaksi? 5-vuotissynttärit on tulossa ja en tiedä yhtään mitä laittaisin. Työtön äidiltä jos kysyy, niin ei mitään saa tietenkään ostaa. olis kiva hankkia jotain sellaista, mikä on mieluisaa ja käytössä pidempään, ei siis krääsää.
Kiitos kaikille vastanneille!
Lahja viisisuotiaalle...
5
868
Vastaukset
- kummi
Siis lahja viisivuotiaalle ja jos tytön äidiltä kysyy...sen siitä saa kun kirjoittaa nopeaan...
Minusta lahjaa kannattaa lähteä miettimään siltä pohjalta, mistä lapsi tykkää. Silloin sinun täytyy tietysti tuntea hänet jotenkin (tai kysyä vanhemmilta). Esimerkiksi jos hän on ahkera piirtäjä, osta hänelle piirustustarvikkeita. Tai palikoilla rakentelija, osta uusia osia hänen palikkasarjaansa tms. Tai tarjoa hänelle elämys; vie hänet lastenleffaan, jonka jälkeen hampurilaisbaariin tms. kivaa.
- Äippä30v
Itselläni on juuri 5-vuotta täyttävä tyttö. Hänellä on tällä hetkellä ylitse muiden Barbiet ja Baby Born tavarat.
Lisäksi kaikki piirtämiseen liittyvät jutut ja roolivaatteet, varsinkin prinsessajutut.
Myös musiikkivälineet (marakassit ym) kiinnostavat kovasti.
Yksi elämysjuttu voisi olla mukava mikäli kummityttösi tykkää, vie hänet ratsastamaan jonnekin tallille.- 5v:n äiti
Samat jutut ovat meilläkin in. Lisäksi kaikki hiusjutut ovat tärkeitä. Jos tytöllä on pitkät tai pitkähköt hiukset, hyvä lahja voisi olla joku meikkilaukun tyylinen pussukka, jossa olisi hyvä hiusharja ja erilaisia hiuslenkkejä, pinnejä ja muita hiusjuttuja. Omat kummityttöni ovat tykänneet sellaisesta kovasti, ja omakin tyttöni olisi varmasti ihan myyty, jos sellaisen paketin saisi.
- kummitäti_25
5v:n äiti kirjoitti:
Samat jutut ovat meilläkin in. Lisäksi kaikki hiusjutut ovat tärkeitä. Jos tytöllä on pitkät tai pitkähköt hiukset, hyvä lahja voisi olla joku meikkilaukun tyylinen pussukka, jossa olisi hyvä hiusharja ja erilaisia hiuslenkkejä, pinnejä ja muita hiusjuttuja. Omat kummityttöni ovat tykänneet sellaisesta kovasti, ja omakin tyttöni olisi varmasti ihan myyty, jos sellaisen paketin saisi.
Minulla on ihana kummipoika.Viisivuotislahjaksi ostin hänellä tiimarista pakkauksen kangasväritusseja ja sopivan kokoisen valkoisen t-paidan :) Yhdessä sitten pingotettiin paita jotenkuten pahviin ja pikku-ukko piirsi itelleen Hienon paidan! Minäkin sain piirtää vähän, heh. Olemme myöhemminkin piirtäneet yhessä lisää esim. lahjaksi, lapsen äipälle salaa oman paidan. Minusta huippu idea! Tuntui ihan nerolta olo :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä292865- 1141150
- 58931
- 66895
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu6887olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26867Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.65824Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä37820Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹75754Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu136749