Hep!
Oisko kenelläkään kivoja ideoita kummitytön synttärilahjaksi? 5-vuotissynttärit on tulossa ja en tiedä yhtään mitä laittaisin. Työtön äidiltä jos kysyy, niin ei mitään saa tietenkään ostaa. olis kiva hankkia jotain sellaista, mikä on mieluisaa ja käytössä pidempään, ei siis krääsää.
Kiitos kaikille vastanneille!
Lahja viisisuotiaalle...
5
884
Vastaukset
- kummi
Siis lahja viisivuotiaalle ja jos tytön äidiltä kysyy...sen siitä saa kun kirjoittaa nopeaan...
Minusta lahjaa kannattaa lähteä miettimään siltä pohjalta, mistä lapsi tykkää. Silloin sinun täytyy tietysti tuntea hänet jotenkin (tai kysyä vanhemmilta). Esimerkiksi jos hän on ahkera piirtäjä, osta hänelle piirustustarvikkeita. Tai palikoilla rakentelija, osta uusia osia hänen palikkasarjaansa tms. Tai tarjoa hänelle elämys; vie hänet lastenleffaan, jonka jälkeen hampurilaisbaariin tms. kivaa.
- Äippä30v
Itselläni on juuri 5-vuotta täyttävä tyttö. Hänellä on tällä hetkellä ylitse muiden Barbiet ja Baby Born tavarat.
Lisäksi kaikki piirtämiseen liittyvät jutut ja roolivaatteet, varsinkin prinsessajutut.
Myös musiikkivälineet (marakassit ym) kiinnostavat kovasti.
Yksi elämysjuttu voisi olla mukava mikäli kummityttösi tykkää, vie hänet ratsastamaan jonnekin tallille.- 5v:n äiti
Samat jutut ovat meilläkin in. Lisäksi kaikki hiusjutut ovat tärkeitä. Jos tytöllä on pitkät tai pitkähköt hiukset, hyvä lahja voisi olla joku meikkilaukun tyylinen pussukka, jossa olisi hyvä hiusharja ja erilaisia hiuslenkkejä, pinnejä ja muita hiusjuttuja. Omat kummityttöni ovat tykänneet sellaisesta kovasti, ja omakin tyttöni olisi varmasti ihan myyty, jos sellaisen paketin saisi.
- kummitäti_25
5v:n äiti kirjoitti:
Samat jutut ovat meilläkin in. Lisäksi kaikki hiusjutut ovat tärkeitä. Jos tytöllä on pitkät tai pitkähköt hiukset, hyvä lahja voisi olla joku meikkilaukun tyylinen pussukka, jossa olisi hyvä hiusharja ja erilaisia hiuslenkkejä, pinnejä ja muita hiusjuttuja. Omat kummityttöni ovat tykänneet sellaisesta kovasti, ja omakin tyttöni olisi varmasti ihan myyty, jos sellaisen paketin saisi.
Minulla on ihana kummipoika.Viisivuotislahjaksi ostin hänellä tiimarista pakkauksen kangasväritusseja ja sopivan kokoisen valkoisen t-paidan :) Yhdessä sitten pingotettiin paita jotenkuten pahviin ja pikku-ukko piirsi itelleen Hienon paidan! Minäkin sain piirtää vähän, heh. Olemme myöhemminkin piirtäneet yhessä lisää esim. lahjaksi, lapsen äipälle salaa oman paidan. Minusta huippu idea! Tuntui ihan nerolta olo :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten591955Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211900HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53947- 73875
- 27869