Onko muita keinoja kansion suojaamiseen salasanalla unix-palvelimella kuin .htaccessin käyttö? Kyseinen palvelin ei tue .htaccessia, eikä myöskään esimerkiksi php:tä. Ainoastaan HTML:ää, SSI:tä ja Javaa.
Jostakin luin, että index.html-tiedoston luominen kansioon NOFOLLOW-metatiedoilla olisi eräänlainen "suoja" (jos jakaa muiden sivujen osoitteet vain niille, keiden haluaa ne näkevän). Kovin vahva suoja tuo ei kuitenkaan ole.
Hakemiston suojaaminen salasanalla kotisivuilla
Funix
2
133
Vastaukset
- no-java
Mikäs ihmeen hostipaketti sulla oikeen on jos ei perusasiat siellä tuettuna?
Javaa tuo sun systeemis tuskin tukee jos ei mikään muukaan pelaa mutta jos olis niin javalla voit koodata sen pääsyhallinnan sinne niinkuin php:lläkin.Ihmettelin samaa, miksei muka php:tä olis tänä päivänä?
Javaa lähinnä vierastetaan nykyisin ja syystäkin, joten miks se siellä sitten olis?
Vaihda palvelinta on ainut mitä sanon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja13214322Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va305952SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1545515Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3014359HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.394107"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1053671Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant63592Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan223548Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan632645Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.931438