kylläpä oli motoristien kermaa liikkeellä

itsekkin motoristi.

Viitasaaren absilla tänään aamupäivällä,ajoivat röyhkeästi ovien eteen tukkien sisäänpääsyn ja kiilloittelivat siinä korppusahojaan.Mukana ollut nuorehko nainen silmät kiiluen katseli että onkohan heidät huomattu.Asiasta huomauttettuani sakkia vittua haistateltiin ja sanottiin taas yksi valittaja narisemassa.Suurin osa on fiksua ja kohteliasta porukkaa,mutta valitettavasti joku eksyy näihinkin porukoihin joka luulee olevansa ylitse muiden.

4

243

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • itsekin valittaja

      Kaikesta sitä jaksetaan olla kateellisia.

    • ppaisuvainen

      Aloittaja tuntee pelastaneensa valtakunnan , hänen osoittama paheksunta pitää tuoda täällä julkisuuteen voidaksemme nukkua yömme rauhallisesti , olettaen että mahdollisuus poiketa peukkubaareissa sotkeutumatta pyränpinnoihin tai gimman veretseisauttavaan katseeseen . Olis kiva kokea se!

      • evakko.

        olisikohan näiden pottapäidenkin vihdoin tajuttava ettei ovet ole vain heitä varten,pyörätuolilla liikkuvien on aika vaikea ylittää mopomiesten aarteita sisälle mennäkseen.


    • Helss enkelit 69

      Pahuksen kovat mölyäänet niissä mustissa motskareissakin?? myydäänköhän niitäkin jo ilman äänenvaimentimia ja pakoputkiakin?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      34
      2210
    2. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      92
      1995
    3. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      88
      1961
    4. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1673
    5. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      1657
    6. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      491
      1527
    7. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      1
      1514
    8. Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?
      Lieksa
      49
      1340
    9. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      76
      1238
    10. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      35
      1209
    Aihe