kylläpä oli motoristien kermaa liikkeellä

itsekkin motoristi.

Viitasaaren absilla tänään aamupäivällä,ajoivat röyhkeästi ovien eteen tukkien sisäänpääsyn ja kiilloittelivat siinä korppusahojaan.Mukana ollut nuorehko nainen silmät kiiluen katseli että onkohan heidät huomattu.Asiasta huomauttettuani sakkia vittua haistateltiin ja sanottiin taas yksi valittaja narisemassa.Suurin osa on fiksua ja kohteliasta porukkaa,mutta valitettavasti joku eksyy näihinkin porukoihin joka luulee olevansa ylitse muiden.

4

263

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • itsekin valittaja

      Kaikesta sitä jaksetaan olla kateellisia.

    • ppaisuvainen

      Aloittaja tuntee pelastaneensa valtakunnan , hänen osoittama paheksunta pitää tuoda täällä julkisuuteen voidaksemme nukkua yömme rauhallisesti , olettaen että mahdollisuus poiketa peukkubaareissa sotkeutumatta pyränpinnoihin tai gimman veretseisauttavaan katseeseen . Olis kiva kokea se!

      • evakko.

        olisikohan näiden pottapäidenkin vihdoin tajuttava ettei ovet ole vain heitä varten,pyörätuolilla liikkuvien on aika vaikea ylittää mopomiesten aarteita sisälle mennäkseen.


    • Helss enkelit 69

      Pahuksen kovat mölyäänet niissä mustissa motskareissakin?? myydäänköhän niitäkin jo ilman äänenvaimentimia ja pakoputkiakin?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      87
      2059
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      39
      1333
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      136
      1003
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      215
      938
    5. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      81
      827
    6. 95
      813
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      724
    8. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      52
      695
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      73
      691
    10. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      638
    11. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      69
      621
    12. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      35
      601
    13. 43
      571
    14. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      467
    16. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      13
      459
    17. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      35
      454
    18. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      452
    19. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      433
    20. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      427
    Aihe