Meidän perheelle pettymys. Vihannekset ja juurekset olivat lämpimässä ja varmaan osittain juuri tämän takia laatu oli surkeaa.Ostamatta jäivät vihannekset (mm.porkkanat ja jäävuorisalaatti (esillä neljälaatikkoa ja kaikki jo valmiiksi pinnalta ruskeita) ja muutkin kaikki keräämämme tavarat ja menimme tien toisella puolella olevaan markettiin.
Mökkieväät on meidän perheelle nyt ostettu. Olimmepa tyhmiä, kun ylipäätänsä siihen kauppaan menimme.
EI LIDLIIN!
Mökkieväät on meidän perheelle nyt ostettu. Olimmepa tyhmiä, kun ylipäätänsä siihen kauppaan menimme.
EI LIDLIIN!
Vastaukset 8
Vanhimmat
Missä kaupassa on vihannekset kylmässä, en muista sellaista nähneeni missään, ei cityssä, eikä prismassa ainakaan.
Keräsitte tavarat ja jätitte ostamatta, aika outoa, miksi yleensä keräsitte jos ette ostaneet.
Aivan selvästi palkattu mustamaalaaja kilpailu se kun kovenee otteiden muodossa.
Arvostelija hoi! Missä kaupassa on vihannekset viileässä, sanokaa se. Tuommonen mollaava suun soitto on inhottavaa. Joka alueelta näyttää löytyvän tällaisia vastaavia ilkeitä ihmisiä kun kuuntele ympäriltä juttuja. Kun saisin tuon kiinni, joka taas heitti jutun, niin syöttäisin mädän perunen pakolla, niin ainakin olisi hetken hiljaa kunnes maku häviäisi turpavärkistä.
Väärä tapa mainostaa Lidlin naapureina olevia kauppoja.
Koitappa jotain muuta keinoa. Olisiko parempi kehua ao liikkeiden palvelua ja kalliinpia tuotteita?
En mainosta,mutta lähden kahvinhakureissulle K-KAUPPAAN.
Juhlis noin 3,30/pkt.
Lidlin mustamaalaus kovenee. ymmärtäähän sen.. Citymarketin kauppiaan tulot ovat tippuneet reilusta miljoonasta seitsämäänsataantuhanteen vuodessa! Kyllä siitä itku alkaa..
Mulla on Bonuskortti joten Lideliin en voi mennä.
Ei kerry Bonukset !
Kateellisena luen joskus Lidelin mainoksia....
Miksei Bonuskorttiani huomioida Lidelissä !
Ei tarvitse ollakaan kun Lidlin hinnat on jo alle lipan ja siellä ei silloin erotella kortillisia parempaan kastiin. Kaikki saa nauttia halvoista hinnoista = tasa arvoinen kauppa kaikkia kohtaan.Lilylily lidlid