Sh-Blogeja?

Heips!
Etsin lukulistalleni vähän luettavaa, joten voitteko linkata omia/toisten sh-blogeja tänne? Parantumismyönteisetkin käyvät.
Itse aloitin blogini vasta tänään, koska kesti vähän kerätä energiaa viimeisimmän viikon ajatusten jakamiseen. Voitte toki käydä kurkkaamassa. Linkki alla :3

it-is-my-turn-now.blogspot.fi/
29517
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

http://hatenouy.blogspot.fi/
yritän päästää irit sh:sta monen vuoden sairastamisen jälkeen, helpommin sanottu kun tehty

Äänestä

Mun ikuinen suosikki: http://swandance.blogspot.fi
Anoreksiaa ja bulimiaa vuosia sairastanut 19v jätkä, ollut kerran osastolla itsemurhayrityksen jälkeen ja nykyään parantumismyönteinen :)Postaa sh:öön liittyen mut myös paljon muuta!

Äänestä

http://palasiataivaasta.blogspot.fi/

97 syntyinen tyttö kaipais lukijakuntaa tunteakseen olonsa niin ettei aivan seinille puhuisi.
Järkyttävää ahmimista, kurkkua turruttavaa oksentamista ja viikon paastoiluja. Kavereita ei enää samalla paikkakunnalla ole, osin omien virheiden, osin ihmisten anteeksiantamattomuuden takia. Itsetuhoisuus ja oma pimeä persoona hallitsee maailmaa.

Äänestä

http://lost-and-going-nowhere.blogspot.fi/
16-vuotias pro ana tyttö, eli minä. Postailen ajatuksiani ja mielipiteitäni laihdutuksesta ja muusta maailmasta, pääosin omasta edistyksestäni laihtumisessa matkalla 35 kilon painoa.

Äänestä

http://straight-through-hell-again.blogspot.com
15-vuotias syömisvammailija. Yritin parantua mutta menetin syyn siihen, joten nyt takasin laihduttamiseen. Kirjoittamiset ei kovin pitkiä ole silloin kun kaikki menee päin vittua, mutta olen nyt taas aloittamassa parempia postailuja tekemään.

Äänestä

Luuletteko tosiaan, että oikeasti muut anorektikot lukevat noita teidän blogejanne? Ei voisi vähempää kiinnostaa.
Jotain wannabe-pentuja keräämässä myötä tuntoja säälittäville kehää kiertäville elämilleen.

Äänestä
  • Suakin kiinnosti niin paljon että päätit oikein värssyn rustata :D

    Äänestä

  • yuioppoiuy kirjoitti:

    Suakin kiinnosti niin paljon että päätit oikein värssyn rustata :D

    ://taivaankannentuollepuolen.blogspot.fi

    Blogi taistelusta

    Äänestä

  • aika monet lukee toisten blogeja, kyl sitä on mukava lukea niiden kuulumisia ja seurata edistymistä, jotka ovat samassa häröilyssä mukana.

    Äänestä

  • Www.bitemyskinnylife.blogspot.fi

    Äänestä

Muistattehan että anoreksiaan kuollaan useammin määrällisesti kuin syöpään.

Äänestä
  • Oot niin surullinen tapaus ku spämmäät tänne näitä sun valheitas :'D Tarkistapa edelleen faktat eka!

    Äänestä

  • MUSTA MIES!

    Äänestä

  • No ei edelleenkää. Kesksi jo parempi. Aen lisäksi että syöpään kuolee prosentuaalisesti suurempi osa sairastuneista, syöpään myös sairastutaan useammin.

    T. Se joka korjasi edellisetkin väärät väittämät

    Äänestä

löysin jokuaika sit tälläsen. :)

aanetonkuiskaus.blogspot.com

jos oikei muistan osoitteen

Äänestä

Yritän palauttaa blogia henkiin. ;>

Täytän ens kuussa 22, joista 7 on mennyt syömishäiriön kanssa. Muutama ensimmäinen vuosi sekamuotoista bulimareksiaa, välissä puolitoista oireettomampaa vuotta, viimeiset kaksi puhdasta bulimiaa.

www.diagnosoitujapainajaisia.blogspot.com

Äänestä

http://kevyinsiivin.blogspot.fi eli 18v syömishäiriötä sairastavan tytön blogi eli mun ihan oma blogi kyseessä, sisältää mm postauksia liikunnasta,laihdutuksesta,ruokapäiväkirjaa jne

Äänestä

http://yopakkasenjaadyttama.blogspot.fi

Käykää ihmeessä lukemassa. Epäonnistunut ihminen kirjoittaa. Tällä hetkellä näyttää matkalta parantuneesta kohti uudestaan sairastumista...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minävain^ kirjoitti:

Heips!
Etsin lukulistalleni vähän luettavaa, joten voitteko linkata omia/toisten sh-blogeja tänne? Parantumismyönteisetkin käyvät.
Itse aloitin blogini vasta tänään, koska kesti vähän kerätä energiaa viimeisimmän viikon ajatusten jakamiseen. Voitte toki käydä kurkkaamassa. Linkki alla :3

it-is-my-turn-now.blogspot.fi/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu