Björkön väylän syvyys

Kyselisin käytännön kokemuksia millaisella syväyksellä pääsee Saaristomerellä olevan Björkön eteläistä merkittyä väylää pitkin sisään Byvikeniin? Vesi on nyt n. 25 cm miinuksella ja väylä on 1.8m. Ei taida kannattaa yrittää sisään kahden metrin syväyksellä?
1624
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

30 metristä jaalaa ja kuunaria olen nähnyt lahdessa, etenkin kuunarilla varmaan kolmisen metriä syväys. Jotenkin ovat sinne siunaantuneet. Lahti itsessään on niin syvä, reilusti yli 10 m, että vaikeuttaa ankkurointia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


M.D. kirjoitti:

Kyselisin käytännön kokemuksia millaisella syväyksellä pääsee Saaristomerellä olevan Björkön eteläistä merkittyä väylää pitkin sisään Byvikeniin? Vesi on nyt n. 25 cm miinuksella ja väylä on 1.8m. Ei taida kannattaa yrittää sisään kahden metrin syväyksellä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu