Minulla on sekä jv- että normaalille käyttäjätilille salasanat. Jv-tiliä en käytä juuri koskaan; oikeastaan vain, kun asennan jotain ohjelmaa. Normaali käyttäjätili on käytössä päivittäin.
Miten usein käyttäjätileille kannattaa vaihtaa salasanat? Onko niihin edes tarpeen vaihtaa?
Käyttäjätilien salasanan vaihtaminen
Vaihdan liian harvoi
1
135
Vastaukset
Silloin jos joku saa ne selville. Muuten ei. Tiedostoihin kun pääsee käsiksi vaikkei salasanoja tiedäkään eli se estää vain satunnaisen pääsyn.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2714959Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii893454- 453411
- 502639
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua461833- 971630
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘971448- 141399
- 701037
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1441035