Apua tarvitaan! Jos tekee lähtöselvityksen netissä...

???

Eli siis jos tekee lähtöselvityksen jo netissä, mistä kentällä saa ne ruumaan meneviin laukkuihin kiinnitettävät tarrat? Lentoyhtiö on TUIfly Nordic. Kun yhtiöllä ei ole automaatteja käytössä hki-vantaan lentoasemalla, niin onhan siellä silti virkailijat? Ja entä kun saapuu lentokentälle myöhemmin kuin tuntia aikaisemmin (ennen lentokoneen lähtöä), ja on tehnyt lähtöselvityksen jo netissä, pystyykö ne tarrat vielä jostain tulostamaan ja voiko ruumaan menevät laukut vielä jättää sinne baggage droppiin?

5

245

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 18+16

      Täytyy heti alkuun sanoa, että tuosta yhtiöstä ei ole kokemusta, mutta useimmilla yhtiöillä laukkutarrat saa joko automaatista tai Baggage Drop -tiskiltä. Tässä tapauksessa ne siis saanee tuolta tiskilta, jos automaatteja ei ole. Aikaraja matkatavaroiden luovutukseen selviää esim. Finnairilla nettilähtöselvityksen yhteydessä. Kannattaa ottaa huomioon, että jonoja voi olla sekä Dropissa että turvatarkastuksessa, joten kovin myöhäiseksi ei pidä kentälle tuloa jättää.

      • ???

        Kiitti tosi tosi tosi paljon :)


    • ???

      Vastatkaa muutkin :)

      • iejowmg

        No kun tuossa jo vastaus tuli, niin mitä sitä toistelemaan...


      • ???
        iejowmg kirjoitti:

        No kun tuossa jo vastaus tuli, niin mitä sitä toistelemaan...

        No esimerkiksi joku jolla on kokemusta tästä lentoyhtiöstä voisi vastata. Mut ei enää tartte kenenkää vastata ku sain tietää kaiken jo toista kautta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      275
      17660
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      192
      12552
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      75
      6264
    4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      40
      5283
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      85
      5094
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      59
      4223
    7. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      70
      4036
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      60
      3810
    9. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      105
      3732
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      146
      3199
    Aihe