Sagamar 7

4 Smile

Uskallanko tarttua siihen, mitä nyt työasioissa mulle ollaan tarjoilemassa?

5

87

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Juuri nyt tarvitset itsevarmuutta että onnistut, etsiä tai luoda omin keinoin eteenpäin. Jatkoon; luoda oma elämä, ottaa omaa vastuuta, tehdä kaikki sen avulla, jättää pelot. Kun katson ajallisesti mitä kortit mahtavat tarkoittaa niin odotat että tilanne kääntyy, jätät ongelman myöhempään ajankohtaan koska tilanne ei ole täysin selvä, vaikeita tilanteita, suljettuja oveja, jokin ei kehity kun odotat tilanteessa missä olet hävinnyt jotain, tarvitset täydennystä ehkä. Olet huolestunut taloudellisesta tilanteesta. mutta tämän kauden jälkeen, ehkä vuosi niin menet työssä eteenpäin, otat vastaan jonkun uuden mahdollisuuden.

      • 4 Smile

        Kiitos Sagamar,

        Kyse on vain aika isoista summista rahaa mitä pitäis sijoittaa ja vaovaisena ihmisenä - en tosiaankaan luota siihen, et tulevaisuus on niin ruusuinen kun lupaillaan.
        Pelottaa vaan et jos nyt ryhdyn siihen, mitä on tarjolla - jos tuleekin taas hiljanen kausi ja oon loukussa isojen rahasummien kanssa, jotka kumminkin on pakko maksaa.
        Nyt mun tilanne on sikäli hyvä, että olen velaton. Tässä työssä vaan, on liikaa aaltoliikkeitä kesäisin.
        On niin paljon kaikkia juttuja, miten selviän kun jos pitää palkata työläinen - riittääkö kapasiteeti maksaa hänelle se, mitä kuuluu.
        Tiedostan myös, että jossain vaiheessa tulee seinä vastaan tuon vanhan kulkineen kanssa. Miljoona kilsaa on jo ylitetty ja se on mille tahansa autolle paljon!
        En tiedä.., ehkä teen niinkun sanoitkin - lykkään tätä tsäänssiä tuonnemmaksi.


      • 4 Smile

        mites nuo mun miesasiat???
        Välillä on niin perin tylsää olla yksin. Sit toisinaan, ei vähempää vois miehet kiinnostaa..
        Kaikki varatut ukkomehtot ovat kilvan soitimellaan, mutta kun ei kiinnosta..


    • Keskityt enemmän toiveisiisi, olet löytänyt henkisen ymmärryksen, se auttaa sinua löytämään oikean tien, pysyä etäällä vaikeuksista. Ethän ole tyytyväinen ja tiedät mitä haluat elämässäsi nyt jotta voit rentoutua ja kehittyä siihen suuntaan kuin haluat, tiedät että aikanaan löydät sen mitä haluat. Kaikkeen menee aikansa, juuri nyt keskityt itseesi. Onni ja rakkaus tulee kyllä tämän kasvuajan jälkeen, kun tunnet että sinua ei rajoita enää asiat vaan olet valmis satsaamaan.

      • 4 Smile

        lämmin kiitos Sagamar 7
        pitäi alkaa maate, mut kesken illan..,
        aamul puol 2, ei kyl naurata, ku herätä pitäis..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      200
      5723
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      103
      5614
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      190
      4613
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      51
      4053
    5. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      61
      3930
    6. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      31
      3576
    7. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      20
      1434
    8. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      130
      1360
    9. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      19
      1035
    10. Jotenkin tämä

      tilanne taas eskaloitui ja saat mut roikkumaan täällä palstalla. Turhaan. Ei nämä tekstit sua koskaan tavoita. 😭
      Ikävä
      33
      960
    Aihe