Kiitos Mika taas tästäkin paskanhajusta! Vuosikymmmenen helle ja mädättämön haju tunkee sisään ovista ja ikkunoista.Tölö kiittää ja kumartaa!!
Kiimassuo taas haisee!
Rajakadulla haisee.
22566
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Turhaan urputat,monen vorssalaisen leipä on M:n takana. Näin laman aikana saa raha vähän tuoksahtaakin. Muuta muualle jos häiritsee.
Eiköhän se leivän saanti aika vähäistä ole. Isoja puheita vain.
Leivän voi juuri saada. Särpimestä ei puhettakaan.
"monen vorssalaisen leipä on M:n takana"
ei ole yhden tuhannestakaan, forssalaisen tule leipä tuolta ja
toiseksi,
kuinkahan pitkä leipä tulee, ei liene mitään toivoa eläkkeellä olosta työn jälkeen.
Sama haisee täällä Kuustossakin. Kyllä sille äijälle joku roti pitäs saada. Pokaaleita herra vaan noutaa
Johtaja Laine uhannut ja luvannut muuttaa laitoksensa muualle, kun vorssalaiset kiusaa. Aikuisen miehen pitäs seistä sanojensa takana ja lähteä johonkin toiselle paikkakunnalle, kun kerran useasti näin luvannut.
Haiseeko se PlLLULLE?
Lehresä eri tahot selittivät ettei hajun lähde ole tiedossa viemäreitä epäilivät
Leheresä Envorin jokutyyppi sanoi ettei siellä ole tehty mitään poikkeavaa.NO SIKSI HELVATTA SIELLÄ SE HAJU TULEEKIN!! Tekisivätkin joskus jotain poikkeavasti niin hajuhaittaa ei olisi.Tanan kesselit:
Veroeurot karkaa muualle kun kukaan ei viihdy mädän hajussa
tosiaan haisee
Mitkä helkutin veroeurot? Te saamarin punavihreet vastarannan kiisket vikisette ja olette kaikkea vastaan. Rahan pitää haista näillä pikkupaikkakunnilla ei sitä tänne muuten saa. Veroeurot tulee tuota kautta paljon paremmin suoraan ja epäsuoraan ja maksaa sinunkin julkisen sektorin palkan. Ollaan täällä vaan kaikkea uutta vastaan ettei vaan vahingossa joku rikastuis. Odotellaan, että itse Bill Gates kävelee kaupungintalolle ja ehdottaa 20 Miljardin hajuvapaan teknologiakeskuksen perustamista. Vaan kauanko joudutaan odottamaan?
Hyvä Mika. Hienosti tsemppaat itseäsi. Kovin vain on läpinäkyvää.
Hyvä ja todella "yllättävä" vasta-argumentti. Kyllä täältä löytyy muitakin samalla tavalla ajattelevia. Ainut ero on siinä, että muut tuntuvat olevan allekirjoittanutta paljon fiksumpia ja ymmärtävät välttää rajottuneiden kanssa kinastelun ja varsinkin anonyymipalstoilla.
Miettikää vähän historiaa taaksepäin ja sitä mitä kaikkea ollaan vastustettu aikanaan ja tästä löydätte syyn sille miksi meidän rajatut mahdollisuudet kasvuun ja työpaikkojen lisäämiseen on täysin likaisen ja nyt siis todella likaisen teollisuuden varassa.
Kerron sen nyt uudestaan kun et varmaan viimeisestä viestistäni ymmärtänyt. Se sinun kunnan/valtion maksama liksa ei tule mistään pohjattomasta arkusta ja jos aina ollaan vastaan kaikkea uutta jonka varaan voisi verotuloja kasvattaa, niin se palkanmaksu loppuu sinun osalta pian. Ei ole missään kirjoitettu lakia jonka mukaan jokaisen sukupolven tulee olla vauraampi kuin edellinen, mutta en itse halua edustaa sitä sukupolvea joka ryssi hommat ensimmäisenä. Lasku tulee vältämättä, mutta me voidaan koittaa määrätä mikä sen tulee aiheuttamaan. Tyhmät päätökset vai ulkoiset vaikuttajat.
Diipa daapa, hölyn pölyn, lässyn lässyn.
Laineen laitoksia syytetään turhaan. Usein talvisin huomaa kaupungin oma puhdistamo haisee. Sehän haisee joka pakkas päivä.
Nyt voitte kirjoitella Sannille kun siitä tulee uusi ympäristöministeri jospa se pystyisi tekemään noille hajuille jotain.
Teidän omat kakkapyllyt haisee. Alapesulle hus !
Anttila olisi halunnu toho ympäristöministeriksi tuntee maaseutu ja ymmärtää että saattaa haistaki
Meillä täällä katuvaloissa ei haise,jämti on niin.
Nyt Envorin Laine on oikeudessa syytettynä ympäristörikoksesta. Toivottavasti laittavat lopun tälle hajulle.
Olet Raili oikeassa