Vihaako sua kukaa niin paljon että haluis hakata sut??nimittäin mull on sellanen vihamies joka haukkuu mua huaraksi vaikka kehun sitä jonkun mun kaverin kautta,taij jos mä vaikka chatis juttelen sille niin se sit sanoo kaikille että mulla menee järki tohon yhteen lehmään.!!musta se ei tunnu yhtään hauskalta!!ja tää miks se rupes vihaamaan mua niin mä sanoin vaan parille kaverille siitä kuulleen huhun ja ne nyt sit meni sanoon sille,ja se ei anna mulle anteeksi,kysyy vaan että PALJON MAKSAT :'( ja se hakkais mut ihan varmasti jossain festareilla IHAN VARMASTI!aina ku nään sen niin pelkään et se tuloo tekeen mulle jotn,väistyn aina sivuun ku se tuloo mua vastaan/ohi..mä ihan oikeesti pelekään sitä,AIVAN HELVETIN PALJON!!voij että ku te osaisitte auttaa mua!!!!!
H-E-L-P M-E !!!!!!!!!!!!!!!!
6
777
Vastaukset
mutta pelkosi on. Olen itsekin törmännyt tuollaiseen tilanteeseen. Jos olet todella varma asiasta, ota yhteyttä koulukuraattoriin tms. ja yritä selvittää asiaa sitä kautta.
Itsehoitona suosittelisin jotain kamppailulajin alkeiskurssia. Antaa käytännön välineitä ja itseluottamusta sekä parantaa kuntoa. En rupea suosittelemaan mitään lajia, mutta otappa selvää paikkakuntasi mahdollisuuksista. Vanhemmatkin yleensä ovat suosiollisia tuollaiseen harrastukseen, sillä se on hyödyllistä ihan maalaisjärjelläkin ajateltuna.
Tsemiä ja voimia hankalaan tilanteeseen!- johanna
NUOLE SEN PERSETTÄ! se ei kannata koska sit se huomaa et sä mielistelet sitä ja tekisit mitä vaan sen eteen.. ja niin se pääsee pompottaan sua! oot vaan niin ku sua ei vois vähempää kiinnostaa et ootko sen kanssa väleissä vai et!! noin mä oon ainki menetelly mun yhen vihamiehen kaa..!! ja se on auttanu.. se ei tosin oo koskaan uhannu hakkaavansa mua!!.. oot kova kovaa vastaan, niin kyl se siitä!! ja älä pelkää mennä johonki paikkaan missä se on ja aina ku se tulee sua vastaan eikä väisty niin et sä joutusit väistyyn ettet kävelis sitä päin.. niin et tosiaankaan väisty!! kävelet vaan sitä rataa mitä oot kävellykkin!!.. suomi on vapaa maa!!..
- hmmm
Jos toi tilanne on noin "paha" niin sun kannattaisi vaan antaa sen olla. Kierrä se henkilö kaukaa.. ja jos se on tehnyt selväksi ettei haluu olla sun kanssa nii älä säkään ota siihen kontaktia millään tavalla. Mutta jos sä oikeesti pelkäät tätä henkilöä niin sun varmaan pitäisi puhuu ihan jollekin ammattihenkilölle esim. terapeutille tai jollekin..
- Sannuli92
kannattaa alottaa joku itsepuolustus laji, ihan vaan mielenrauhan säilymiseks. Vaik mitään vaaraa ei välttämättä oo, tekee hyvää ku tietää voivansa puolustautua. Itse harrastan judoa. Se on kivaa, se ei juurikaan satuta vastustajaa ja on helppoa!
- monttu
hei....
jos joku kiusaa sinua kannattaa kertoa jollekkin vanhemmalle esim: opettaja, terveydenhoitaja, kuraattori, tai omat vanhemmat!!!ei kannata liikkua yksin pimeellä, koska voi olla että tämä henkilö seuraa sinua ja odottaa oikeaa aikaa millon tulla kimppuun...!!!jos kuljet pimeällä pyydä joku muu mukaan joka voi puolusta pahan tullen!
T:monttu
p.s:toivotan parasta!
älä suotta pelkää!- Nyyhky
Suosittelen kyllä että kerrot jollekin joka sua voisi auttaa... Esim aikuiselle tai muulle. Ei täällä netin välityksellä kukaan sua voi tosissaan auttaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.1222263Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n582197Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501875EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa
Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt311485Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan951437- 941407
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191171Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men661170Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311170- 691030