Mutta hei

Tuli mieleen tuosta nimi-numero-gallupista, että kun katsoin peilistä, tai siis huomasin uutisissa jutun: venäjän erikoisjoukkojen tunnus OMOH = HOMO, ihmettelin että mitähän homppeleita siellä uutisissakin hyppii jo.
2106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niinpä, homomielenosoitusta esim. voi olla hillitsemässä HOMOja. Onko sullakin OMOH-lippis?

Äänestä

seuraavassa mielenosoituksessa vapauden puolesta voisi olla sitten kaikilla omoh-sotilasvarusteet päällä, peilin kautta näkisi todellisen nimen!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lgh4l1234g kirjoitti:

Tuli mieleen tuosta nimi-numero-gallupista, että kun katsoin peilistä, tai siis huomasin uutisissa jutun: venäjän erikoisjoukkojen tunnus OMOH = HOMO, ihmettelin että mitähän homppeleita siellä uutisissakin hyppii jo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu