Turhaan liian huolissani?

Arght

Mieheni asuu toisella paikkakunnalla.. Jos on vaan mahdollista niin hän käy paikallisessa baarissa poikien kanssa. Itseäni huolestuttaa se että kaikki naiset kokosjan tulevat juttelemaan hänelle! Vaikka olisin siellä mukana niin ei tarvitse kun naistenhuoneessa pyörähtää niin takasin tullessa siellä on heti joku nainen juttelemassa sille. Olen mustasukkaistatyyppiä mutten itsekkään ajatellut häiriintyväni näin herkästi. Ja kyllä minäkin käyn tyttöjen kanssa kapakoissa muttei minulla ole hirveetä laumaa miehiä perässäni koska ollaan tyttöjen kanssa niin ollaan myös tuttöjen kanssa,ei sitä hirveästi kiinnosta mitä ympärillä tapahtuu.
Onko tämä nyt ihan sairasta? Että minua häiritsee erittäin paljon tämä muiden naisten antama huomio?

4

306

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • quuu

      Miten mies sitten reagoi näihin naisiin? En itsekään varmaan tykkäisi jos koko ajan joku nainen olisi miehen kimpussa, mutta tavallaan sehän on hyväkin asia, miehesi on varmaan ainakin todella hyvännäköinen ;D Mutta niin, paljonhan se riippuu siitä miten miehesi näihin suhtautuu.

    • Niinpäniinjoo

      Minun miesystäväni asuu toisella paikkakunnalla myös ja on töissä grillin tyylisessä paikassa jossa tiedän naisten käyvän ihan avoimesti hänelle flirttailemassa. Mieshän nauttii tästä huomiosta, tumma ja komea...joskus epäilys herää että olisiko valmis johonkin muuhunkin jonkun tämmöisen tyrkyn kanssa, etenkin kun minä olen sen verran kauempana eikä vaaraa että tulisin ykskaks käymään.

    • niinpaaa

      Mulla sama. Mies asuu monensadan kilometrin päässä ja käy työkavereiden kanssa oluella. Mukana aina myös yksi nainen, mutta se onko siellä muita niiden poikien kera, sitä en tiedä.. kai sitä luotan niin kauan kunnes jotain toisin todistetaan

    • edelliseen_lisäten_siis

      Tehtiin nytten diili, että hän käy omien kavereidensa pileissä (myös tän naisen, missä on miespuoleisia työkavereita) ja minä meen omiini pileisiin jossa on myös miehiä (joilla on siis nainen)... mies meni vähän hölmöksi kun sanoin että alan koulukavereitteni kanssa käymään sitten paarissa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      243
      4203
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      117
      2659
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2412
    4. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1446
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1446
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1189
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1107
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      973
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      966
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      941
    Aihe