Tarvittaisiin otsonaattori pinttyneen tupakanhajun poistoon 15 neliön huoneesta. Mistäs tämmösen kapistuksen saisi vuokralle Kuusamosta?
Mistä otsonaattori vuokralle?
8
1187
Vastaukset
- tippi tap
Et sinä millään otsonaattoreilla saa pinttynyttä hajua pois. Ei muuta kuin luutu käteen ja kunnon pesut seinille ja katoille, sen jälkeen maalia Otepohjaa vetelet pinnoille ja sen jälkeen pinta maalit niin hävis hajut eikä tihku läpi..
- Remontoija
Hirsiseinät kyseessä, joten vähän huono maalata.
Ja kyllä otsoni taitaa olla ainoa toimiva konsti tuohon.
- Hajuhirsi
Kysy joltakin, joka ymmärtää vanhojen hirsirakennusten entisöinnin päälle jotain. Uskon, joku "talotohtori" osaa antaa turvalliset ja toimivat vinkit.
Jos päädyt kokeilemaan pesemistä itse, muista aloittaa alhaalta, näin ei tule ikäviä valumajälkiä.
Siivoustarvikefirmoilta löytyy myös hajua poistavia yleispuhdistusaineita, jotka poistavat hajuja yllättävän tehokkaasti. Kuusamossa Sanitar? Oulussa saa ainakin Velimarkilta. Kannattaa pestä kattoa myöten, pelkkä seinien pesu ei auta.
Myytinmurtajissa tv:ssä saivat haisunäädän hajun katoamaan jollain ruokasoodan ja etikan seoksella, mutta en kokeilisi ainakaan laimentamatta hirsiseiniin.
Auttaisiko tuohon soodapuhallus?
Kerrothan mihin päädyit ja miten onnistuit. Asia kiinnostaa varmasti monia. - örmy79
ettet vaan olis budia kasvattamassa?
- gospodin1
Meijän entisessä talossa mun huoneesta lähti tupankanhaju pois ajan kuluessa(talo nyt tyhjä). Jos haluaa pikaisesti pois niin sen on jo eri juttu
- Anonyymi
Hyvä vuokra paikka on esim www.jppv.fi
Maksoin parikymppiä auton otsonoinnista. - Anonyymi
Mulla se ois =)
- Anonyymi
Jaskan autopalvelut vuokraa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723103
- 602844
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322395- 802216
- 602053
- 952016
- 121606
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171577Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301420Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?351408