Tarvittaisiin otsonaattori pinttyneen tupakanhajun poistoon 15 neliön huoneesta. Mistäs tämmösen kapistuksen saisi vuokralle Kuusamosta?
Mistä otsonaattori vuokralle?
8
1155
Vastaukset
- tippi tap
Et sinä millään otsonaattoreilla saa pinttynyttä hajua pois. Ei muuta kuin luutu käteen ja kunnon pesut seinille ja katoille, sen jälkeen maalia Otepohjaa vetelet pinnoille ja sen jälkeen pinta maalit niin hävis hajut eikä tihku läpi..
- Remontoija
Hirsiseinät kyseessä, joten vähän huono maalata.
Ja kyllä otsoni taitaa olla ainoa toimiva konsti tuohon.
- Hajuhirsi
Kysy joltakin, joka ymmärtää vanhojen hirsirakennusten entisöinnin päälle jotain. Uskon, joku "talotohtori" osaa antaa turvalliset ja toimivat vinkit.
Jos päädyt kokeilemaan pesemistä itse, muista aloittaa alhaalta, näin ei tule ikäviä valumajälkiä.
Siivoustarvikefirmoilta löytyy myös hajua poistavia yleispuhdistusaineita, jotka poistavat hajuja yllättävän tehokkaasti. Kuusamossa Sanitar? Oulussa saa ainakin Velimarkilta. Kannattaa pestä kattoa myöten, pelkkä seinien pesu ei auta.
Myytinmurtajissa tv:ssä saivat haisunäädän hajun katoamaan jollain ruokasoodan ja etikan seoksella, mutta en kokeilisi ainakaan laimentamatta hirsiseiniin.
Auttaisiko tuohon soodapuhallus?
Kerrothan mihin päädyit ja miten onnistuit. Asia kiinnostaa varmasti monia. - örmy79
ettet vaan olis budia kasvattamassa?
- gospodin1
Meijän entisessä talossa mun huoneesta lähti tupankanhaju pois ajan kuluessa(talo nyt tyhjä). Jos haluaa pikaisesti pois niin sen on jo eri juttu
- Anonyymi
Hyvä vuokra paikka on esim www.jppv.fi
Maksoin parikymppiä auton otsonoinnista. - Anonyymi
Mulla se ois =)
- Anonyymi
Jaskan autopalvelut vuokraa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522206
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3481461Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.971453- 1771332
- 681101
- 35978
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59950Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31949Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta27872Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46859