kuvia akvaarioistanne?

kertokaa omista akvaarioistanne, lajeista sun muusta. Onko teillä kuvia netissä, teidän akvoista? jos on niin millä sivulla?
81049
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat
  • Asun ihan lähellä sinua (n. 1 km) ja haluaisin kuulla kokemuksistasi Porin akvaarioliikkeistä. Olin nimittäin aika tyrmistynyt kun kävin Eteläpuistossa sijaitsevassa liikkeessä noin viikko sitten. Yleensä en asioi siellä vaan Akvaariokeskuksessa. Tässä liikkeessä missä kävin, pidettiin mm. taistoja reilun desin tilassa ja muutenkin altaat olivat tosi räjähtäneen näköisiä. Onko sinulla kokemuksia. Jotain pitäisi tehdä, mutta pitäisi saada enemmän porukkaa asialle.

    Äänestä

Minun akvaarioni on neliön mallinen. Laji on suhcght icotus.
Kuvia on netissä, meidän akvoista. Se on internet- sivulla se kuva.

xD

Äänestä

Heissan, tässä tulee kuvia.

90 litraiseni:
http://community.webshots.com/photo/133842079/198870892Nubexo

jossa asuu:

taisto ukko
http://community.webshots.com/photo/133842079/196438667vFZFcV

10 kuparitetraa
http://community.webshots.com/photo/133842079/162759531zHzpxI

5 pandamonnista
http://community.webshots.com/photo/133842079/162761474faSyqA

ja partis tyttö
http://community.webshots.com/photo/133842079/198870892Nubexo

80 litraiseni:
http://community.webshots.com/scripts/editPhotos.fcgi?action=showMyPhoto&albumID=133842079&photoID=198405226&security=pFnoMm

Täällä taas asuu

3 piikkisilmää
http://community.webshots.com/photo/133842079/162763224pIvgBv

2 helmi-imunuoliaista
http://community.webshots.com/photo/133842079/162751557GUsdgJ

keltakääpiöahven pariskunta
http://community.webshots.com/photo/133842079/196438687kccChV

4 kirsikkabarbia
http://community.webshots.com/photo/133842079/196438702fPHDFv

sekä jouvaminirasboran (kuvassa)ja hehkurasboran poikasia 7 13
http://community.webshots.com/photo/133842079/192145255iCTNna

Siinä katseltavaa.

Onko sinulla akvaariota? Millainen?

t.thapsus

Äänestä

  • thapsus kirjoitti:

    No jopas, tässä uudestaa akvaarioista kuva. Josko onnistuisi laittaa muutakin kuin partiksen kuva...

    tässä siis 90l
    http://community.webshots.com/photo/133842079/198405226pFnoMm

    ja tässä 80l
    http://community.webshots.com/photo/133842079/198415010TWhDUc

    "Pangio kuhlii" kuvissa esiintyy Pangio myersi.
    Erottaa siitä, että P. kuhliilla on keltaisempi pohjaväri ja P. myersillä raidat eivät katkea kylkiin, vaan menevät koko kalan ympäri.

    Hienoja kuvia muuten!

    Äänestä

  • Kiitos kaikille upeista kuvista ja mukavista kirjoituksista. Vietin hauskoja hetkiä niitten parissa. :)

    Mulla ei valitettavasti oo akvaariota. :(
    Mutta me saadaan Jouluna. :)
    Se on meidän tädin vanha, en oo ihan varma kuinka suuri, mutta ei se mikään mega iso oo ja kaikki elektroniikka on kuulemma tallella. Mä haluisin sinne taistelukalan, mutta mun sisko ei. Se
    haluis sinne miljoonakaloja.

    Ystävällisin terveisin, M.R

    Äh, liian virallista, parempi että sanon vaan moido, etten ehdi toheloida enempää. :)

    Äänestä

  • bettaristic kirjoitti:

    "Pangio kuhlii" kuvissa esiintyy Pangio myersi.
    Erottaa siitä, että P. kuhliilla on keltaisempi pohjaväri ja P. myersillä raidat eivät katkea kylkiin, vaan menevät koko kalan ympäri.

    Hienoja kuvia muuten!

    Kiitokset bettaristic oikaisusta, menenpä heti muuttamaan nimen galleriaan.
    thapsus

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


M.R kirjoitti:

kertokaa omista akvaarioistanne, lajeista sun muusta. Onko teillä kuvia netissä, teidän akvoista? jos on niin millä sivulla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu