Kanan kaula pakaste.

Sain vihdoin ja viimein ostettua pakastettua kanankaulaa ja broilerin siipeä.

Millä tavalla kisulle noita pakasteita syötetään?

Annetaanko pakastettuna vai sulatettuna?

Aikaisempaa kokemusta ko ruuasta ei ole.

Täytyykö ottaa jotain erityistä huomioon kun noita ruokia kisulle antaa?

Kiitos.
1527
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kanankaulat kuivattuina ja broilerinsiivet ja koivet tuoreena- ei pakasteena. No nyt kun kuitenkin pakasteita ostit, joka on enempi sottasta kuin kuivattujen ja tuoreiden syöttäminen, niin sulata 12-24 tuntia jääkaapissa ja sitten heität kokonaisena kissalle.

Itse syötän kylppärissä koska saattavat lähteä paistin kanssa vaeltamaan ..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


noviisi. kirjoitti:

Sain vihdoin ja viimein ostettua pakastettua kanankaulaa ja broilerin siipeä.

Millä tavalla kisulle noita pakasteita syötetään?

Annetaanko pakastettuna vai sulatettuna?

Aikaisempaa kokemusta ko ruuasta ei ole.

Täytyykö ottaa jotain erityistä huomioon kun noita ruokia kisulle antaa?

Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu