Olen järjestelmällinen ihminen ja haluaisin kaiken olevan järjestyksessä. Minua ahdistaa erityisesti sekalaiset paperit ja pienet tavarat kaapissa. Tuntuu koko ajan että pitäisi käydä ne läpi, heittää pois turhat ja järjestää ne paremmin omille paikoilleen. Mutta kun yritän aloittaa tätä epämiellyttävää urakkaa, en jaksakaan ja totean sen järjellä olevan ihan turhaa. Tekisi mieli myös siivota tietokone.
Ja totuus kuitenkin on se, ettei minulla edes ole mitään kovin turhaa, en jätä tavaroita lojumaan. Papereitakaan ei ole kovin paljon, vanhat meikkituotteet yleensä heitän ajoissa roskiin jne... Ja siis en tunne tarvetta järjestellä kaikkea rivistöön ja suoristaa maton naruja tai järjestää värijärjestykseen.
Järjellä ajateltuna minun ei tarvitse alkaa järjestelemään. Totuus on että minulla on siisti koti, ja tottakai tavaraa kerääntyy jonkin verran, se on väistämätöntä. Ajan myötä jotkut paperit saattavat muuttua tarpeettomiksi eikä joka päivä ole aikaa tehdä tarkistusta.
Tarve järjestellä/siivota
dgdfgdfdsgfsdh
0
143
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol4931869Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3801576Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641368Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H181357- 113962
- 51929
JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran19916Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti15771Miten kesäsi meni?
Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?66763Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka10751