Masentunut vaimo tartuttaa masiksen

Masennustartuntako?

Minun vaimo on masentunut. Heillä se on sukuvika, mutta eihän sitä myönnetä. Myöskin mt-ongelmia.Aika keinoton suku heillä ja aina vaimolleni soittelevat pienetkin ongelmansa. Mielestäni se on väärin että vaimo suvun selkäranka - niin voisi sanoa - mutta masentunut hänkin. Muutenkin hänellä on kortisonilääkitystä perussairauteensa, ja oirtisonihan aiheuttaa masennusta, koska se lakkauttaa oman hormonituotannon. Joka asian hänen jattelee niin vaikeasti ja negatiivisesti, ja se kuluttaa minuakin. Olen itsekin ihan poikki. Sekopäistä ja hyväksikäyttävää sukuaan kyllä ymmärtää.

5

238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gaymän

      Olen homo.

      Ei tässä muuta.

    • ulos ja ylös

      Ottakaa omega-3-lisäravinteita. Tai syökää paljon kalaa ja liikkukaa...alkaa masis hävitä- Eukolel ohje että ei vastaa luusereitten puheluihin-miksi vastaa?

      • Siksi vastaa

        "-miksi vastaa"

        Luuserit perheenjäseniä ja vaimo kasvanut lapsesta asti heidän palvelijaksi.


    • ...

      Kyllähän se vaimoa masentaa, kun mies ei osaa edes kirjoittaa.

    • Ei tarttuva tauti

      Jospa vaimoa masentaa kaikista eniten se, että sinä haukut ja tölvit hänen lähimpiä omaisiaan. Täysin ulkopuolinen tyyppi siitä perheestä, jotka ovat hänen verisukulaisiaan. Häntä saattaa helpottaa, kun häviät kuviosta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      101
      2130
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      296
      1924
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      344
      1751
    4. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      103
      1663
    5. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      207
      1607
    6. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      32
      1321
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      94
      1123
    8. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      67
      1089
    9. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      1057
    10. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      24
      1052
    Aihe