Masentunut vaimo tartuttaa masiksen

Masennustartuntako?

Minun vaimo on masentunut. Heillä se on sukuvika, mutta eihän sitä myönnetä. Myöskin mt-ongelmia.Aika keinoton suku heillä ja aina vaimolleni soittelevat pienetkin ongelmansa. Mielestäni se on väärin että vaimo suvun selkäranka - niin voisi sanoa - mutta masentunut hänkin. Muutenkin hänellä on kortisonilääkitystä perussairauteensa, ja oirtisonihan aiheuttaa masennusta, koska se lakkauttaa oman hormonituotannon. Joka asian hänen jattelee niin vaikeasti ja negatiivisesti, ja se kuluttaa minuakin. Olen itsekin ihan poikki. Sekopäistä ja hyväksikäyttävää sukuaan kyllä ymmärtää.

5

280

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gaymän

      Olen homo.

      Ei tässä muuta.

    • ulos ja ylös

      Ottakaa omega-3-lisäravinteita. Tai syökää paljon kalaa ja liikkukaa...alkaa masis hävitä- Eukolel ohje että ei vastaa luusereitten puheluihin-miksi vastaa?

      • Siksi vastaa

        "-miksi vastaa"

        Luuserit perheenjäseniä ja vaimo kasvanut lapsesta asti heidän palvelijaksi.


    • ...

      Kyllähän se vaimoa masentaa, kun mies ei osaa edes kirjoittaa.

    • Ei tarttuva tauti

      Jospa vaimoa masentaa kaikista eniten se, että sinä haukut ja tölvit hänen lähimpiä omaisiaan. Täysin ulkopuolinen tyyppi siitä perheestä, jotka ovat hänen verisukulaisiaan. Häntä saattaa helpottaa, kun häviät kuviosta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      142
      1334
    2. 73
      1223
    3. Carunan hinnat

      Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun
      Maailman menoa
      105
      986
    4. Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit

      ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka
      Ikävä
      50
      925
    5. Koetko vielä et

      Olen elämäsi rakkaus?
      Ikävä
      78
      822
    6. Kunnan päätie ja sen lähialueet

      Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la
      Hyrynsalmi
      40
      798
    7. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      45
      791
    8. Oletko tullut siihen

      Tulokseen ettet saa minua
      Ikävä
      67
      663
    9. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      113
      634
    10. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      47
      588
    Aihe