Näytitpä namilta blondi

Herkulliselta.
6192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Missäs näit?

Äänestä

näinhän se sujuu, kirjoitellessa itte itteleen osoitettuja aloituksia ;D blonditko tyhmiä? NOT!!

Äänestä
  • sun todellisesta hiusten väristä ei tietoo mutta tämän kirjoituksen perusteella henkisesti olet täys BLONDI. Tolloimmasta päästä vieläpä. Tää vatipää kirjottaja voisi ensiksi laskea karkean arvion suomen väestön vaalea hiuksisista ihmisistä (kirjoituksessa ei sanottu blondi nainen vai mies) ja sitten miettiä ihan joku arvio että kukahan mahtaa niistä kaikista suomen blondeista nyt olla aloittaja/aloitajan kehujen kohteena. Suomi kun on blondeja täynnä.

    Äänestä

  • vatun tollo.. kirjoitti:

    sun todellisesta hiusten väristä ei tietoo mutta tämän kirjoituksen perusteella henkisesti olet täys BLONDI. Tolloimmasta päästä vieläpä. Tää vatipää kirjottaja voisi ensiksi laskea karkean arvion suomen väestön vaalea hiuksisista ihmisistä (kirjoituksessa ei sanottu blondi nainen vai mies) ja sitten miettiä ihan joku arvio että kukahan mahtaa niistä kaikista suomen blondeista nyt olla aloittaja/aloitajan kehujen kohteena. Suomi kun on blondeja täynnä.

    On se kumma miten joillain kateus nostaa välittömästi päätään, jos jotain muuta kuin itseen sopivia tunnisteita kaipausviesteissä. Oli kyse sitten kirjaimesta, hiustenväristä tai mistä vaan. Pakko se on tulla aina ketjuun kateellisena irvailemaan ja haukkumaan ja vähättälemään kuviteltua kaipauksen kohdetta.

    Äänestä

  • Jeps. kirjoitti:

    On se kumma miten joillain kateus nostaa välittömästi päätään, jos jotain muuta kuin itseen sopivia tunnisteita kaipausviesteissä. Oli kyse sitten kirjaimesta, hiustenväristä tai mistä vaan. Pakko se on tulla aina ketjuun kateellisena irvailemaan ja haukkumaan ja vähättälemään kuviteltua kaipauksen kohdetta.

    Suomalaisten hyve, kateus!..nainen on naiselle susi! ..itsestään se hyvä ihminen asian arvaa! jne. ;D
    Tällainen mätäpäisyyden ilmentymä, todetaan jo vanhan kansan sanonnoissa, mutta joillain ei vaan ota vastaan. Olisiko jotain ympäristön ja muiden äo.n aliarviointia?

    Äänestä

tää ei voi mitenkään olla mulle, kun oon tänään vain mökillä myllertänyt, enkä ole nähnyt muita ihmisiä.... Itekki vallan säikähin, kun menin peilin ohi ja siinä vilahti sellainen pottunokkainen eukko.... ;).

Aloittajalle kuitenkin herkullisia hetkiä namusensa kanssa... :).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tänään! kirjoitti:

Herkulliselta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu