Onko kellään määrätty tuota pakko-oireisiin? Millä annostuksella ja onko ollut apua? Voiko samaan aikaan käyttää risperdalia? (rispestä myös kokemuksia ja millä annostuksella oireet pysyneet poissa) KIITOS!
Moclobemidi/AURORIX
6
805
Vastaukset
- neurootikko..
Terve
Minulla on kokemusta kyseisestä lääkkeestä.
Pakkoneuroosi on myöskin.Nykyään en käytä masennuslääkkeitä.
Tämä on minun kokemukseni eli lääke voi toimia toisella tavalla muilla.
Hyvä lääke sos.tilanteiden pelkoon mutta itse koin ettei ehkäpä paras masennukseen .. kyllähän se pakkoneuroosiin toimi,, muistaakseni.
Kumminkin lääke teki pään tukkoiseksi, järki ei luistanut. Etenkin pari tuntia lääkkeen ottamisen jälkeen pää tuntui olevan tukossa ja annos koko tietenkin vaikutti asiaan, koitin pienemmällä annoksella.
Huononti unensaantia.
Teki minusta vihaisen ja ärtyneen.
Hyvä puoli oli se että minua ei ainakaan tämä lääke lihottanut yhtään.
Nykyään pakkoneuroosin kanssa eläminen on helpompaa kuin silloin kun söin lääkettä.Suurin vaikutus on se että olen oppinut oikeanlaisen suhtautumisen tähän sairauteen.
Lääkkeet eivät tästä paranna, ne helpottavat kyllä oloa jos on tarpeen. - 18and
Muistatko millä annostuksella lääkettä söit?
- neurootikko
Muistaakseni 2x 150mg,..
- 18and
itse ajattelin aloittaa 75mg aamuisin. mutta jostain luin, että vaikutus haihtuu nopeasti eli pitäisikö lääkettä kuitenkin ottaa kahdesti päivässä?
- neurootikko..
Muistaakseni se oli 2x150mg, kaksi tablettia kumminkin jotka otin aamulla.
Lääkärin ohjeen mukaan kannattaa menetellä. - ttttttttt
Hyvä lääke suosittelen haittavaikutukset 0 huomasin jo 3päiväs positiivisiä vaikutuksia..lääkehä vaikuttaa mihin pitääki dopamiini joka on mielihyvä hormoni..ja noadrenaliiniin eli myös piristää...ja seksi maistuu...toisin ku ssri lääkkeillä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501447
- 591381
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p10988- 60791
- 49774
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41755Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118607Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32587Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit81582- 38556