Porin Jazz hehkutti pääesiintyjällään. Mutta kuinka ollakaan, Bon Dylanin konsertti oli todella surkea. Olimme tulleet pitkästä matkasta, maksaneet hotellit ym. Tulimme kotiin kokemusta rikkaampana, mutta pettyneinä. Olimme pettyneitä konsertin toteutukseen: staattin kuva, ei zoomaksia, ei valoefektejä ei edes vanhoja hittejä. Jopa Roxet tai Scorpion päihittää nykyisen Dylanin.
Bob Dylanin konsertti
Jazzin ystävät
5132
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Huono provo - keksi parempi.
Mä diggasin. :)
Mun mielestä Dylanin olisi pitänyt vetää blowing in the windii puoltuntii ja toiset puol Tamburine manii.Kamera ois voinut zoomaa sen persereikää samala ku raketit räjähteliis.
Kai nyt jokainen joka meni KATSOMAAN Dylania tiesi mitä odottaa. Jos olisi halunnut KUUNNELLA Dylania olisi varmaan voinut laittaa kotona stereot päälle ja levyt soimaan.
Eikä vanhaa ja väsynyttä Dylania voi sanoa pääesiintyjäksi, ehkä torstain pääesiintyjäksi juuri ja juuri, mutta ei koko festarien.
Miljoona muutakin bändiä päihittää Bob Dylanin. Jopa useampi Pori Jazzissa 2014 esiintynyt.
Voi helvetti.The Scorpions ei päihitä ketään.