Mikähän olisi hyvä asuinalue lapsiperheelle, jos aiomme vuokrata asunnon Sivakalta?
Hyvä asuinalue lapsiperheelle?
6
155
Vastaukset
Aiheesta löytyy useita keskusteluketjuja, mutta jokaisella alueella on puolensa. Uskoisin, että kannattaa miettiä kulkuyhteyksiä tarvitsemiisi suuntiin, mikäli paikkaan voit vaikuttaa.
- Saarelasta moro
Saarela tai Heikkilänkangas. Ei hörhöjä eikä kaljabaareja lähialueella.
- laphhiin
Muuttakaa Lappiin, Oulussa on jo liikaa porukkaa.
- Auustralian pulloposti..
Sikäläisistä täkäläisistä voi kertoa täkäläisille uskottavassti ihan mitä vaan. Ja lappset - very well! Tosin kallista ja kaikki menee kuitenkin perseelleen. Mutta: pitäähän ihmisellä tms harrastus olla!
Studiojoukkue vastaa Auustralia. - koettu on
Auustralian pulloposti.. kirjoitti:
Sikäläisistä täkäläisistä voi kertoa täkäläisille uskottavassti ihan mitä vaan. Ja lappset - very well! Tosin kallista ja kaikki menee kuitenkin perseelleen. Mutta: pitäähän ihmisellä tms harrastus olla!
Studiojoukkue vastaa Auustralia.Haukiputaalta, Kellon Kiviniemi. Uusi koulu ja päiväkoti jees.
- 90250, 90100, 90500
No jos nimenomaan sivakalta haluaa vuokrata, täytyy ottaa huomioon missä on vapaita asuntoja.
Omat asunnon tarpeet (työ, kulkuyhteydet , vuokrataso, kauppa..) kaiket on tärkeitä kriteerejä asunnon valinnassa.
Itse en viihtynyt omistusasunnossakaan Haukiputaalla ja oulusaloon en muuttaisi millään ilmeellä. Ennen vaikka Kiiminki .
Itse olen parhaiten viihtynyt tuira merikoskenkatu ( erittäin hyvät kulkuyhteydet ) , hiironen ja kaukovainion länsi puolella.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1034270
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.793503Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,773113SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.822576Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52376Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2112192Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a302101- 41890
- 95878
- 52796