Hei,
olen värjännyt/värjäyttänyt hiuksiani vuosikausia, mutta nyt viikko sitten kaveri värjäsi hiukseni, ja parin päivän päästä alkoi pieniä ja hieman suurempia ihonvärisiä paukamia ilmestymään joka puolelle. Ensin jalkoihin, sitten mahaan, käsivarsiin ja selkään. Naama ja kasvot vielä säästyneet. Eivät mitenkään erityisemmin kutise, mutta ovat todella epämiellyttäviä!
En keksi syyllistä kuin tuo hiusväri, koska en ole tehnyt mitään suurempia muutoksia elämässä, mitä nyt isompaa tai pienempää stressiä kokoajan.
Onko kellään kokemusta vastaavista oireista?
Lääkärissä kävin jo, mutta kun iho-oireet voi johtua mistä vaan...
Hermot menee! Mistä apua?!
Reaktio hiustenvärjäyksestä?
..apua..
1
118
Vastaukset
- öinen viesti
Syväpuhdistavalla shamppoolla voisi olla positiivinen vaikutus. Sitten tietty muuten hyvä hygienia, että kaikki asiat vaan pesuun missä pääsi/hiuksesi on ollut kosketuksissa heti sen jälkeen kun olet ennen ekaa pesua värjäyksen jälkeen pitänyt.
Juo paljon myös puhdasta vettä. Ei auta kuin aika muuten :/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt454906Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.622767Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391084Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh711064Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin1611055- 1271016
Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?2141012Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok72984- 137885
- 49884