Matkoja Pattayalle 46x oman laskuni mukaan, lyhyimmät 1 viikko - pisin 8 viikkoa. Pattayan tuttuja on kymmeniä Make, Vesku, Pena, Tomppa, Hessu, Ykä jne
Juniorit kysykää - konkari vastaa
46x
18224
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Paljon patyyan tuttuja, mikä parasta kaikki miehiä. (y)
pattyan poikien leikki. Viiminen pari kaapista ulos
Tyttöjen nimiä en muista, kuten voisit arvatakin, jos olisit kertaakan käynyt tai edes hieman älykkäämpi. Yksinkertaisuutesi paljastuu kirjoittamastasi tekstistä esim kahteen kertaan "viiminen" pitäisi olla viimeinen.
Itse menen pattikselle siksi etten jaksa kattella suomalaisia makeja tomppia hessuja ja muita hassuja.
Suomalaisia ryyppykavereita löytyy kyllä lähempääkin kun 8000km päästä?? Oon mä niin mukava kaveri?
Alska taidat olla epäsosiaalinen. Kun 42x käy, niin muutama suomalainenkinntuttu tulee väkisinkin.
Juu kaikki suomi- pojat ovat tuon nimisiä. Paikallisten tyttösten nimistä muistan ainakin Timin, Pimin, Pamin, Huin ja Puin sekä Luin. Tietysti jos ne riviin pistettäisiin näin jälkikäteen niin menisi arvailuksi. Oikeat nimensä ovat tietystikin hieman mutkikkaampia ja siksi ovatkin valinneet itselleen helpot taiteilijanimet. Ongelmana on että ovat liian samankaltaisia. Seuralaiset vielä vaihtuvat tiuhahkosti niin ei siinä höyrypäissään niitä voi muistaa. Herääkin kysymys että onko se edes tarpeellista?
Olenkin hyvin usein riiaillut montakin päivää saman rouvasen kanssa jonka nimeä en ole muistanut eikä sitä sitten parin päivän kuluttua enää kehtaa kysyä.
Olettekos pojat koskaan kysyneet opaslikkasilta 10 min. kuluttua esittelystä että sanos mikä minun nimeni on? Ei taatusti muista.
Eivät muista ei. Mutta hyvin panetun yön jälkeen kyllä minut muistavat Kutsuvat nimellä loo jai khuai.
Hienostihan Sinua oikein sitten mairittelevat. Ei niitä nyt noin tyytyväisiksi auttaisi panna. Oppivat vielä liian hyville päiville ja vaativat sitten samaa suoritusta aina vaan ja siitähän tulee stressiä mikä ei toki ole matkan tarkoitus.
Aussi- Make oli kerran heinää käynyt hommaamassa ja likat niitä käärineet, minä vain polttelin ja yskiskelin...sitten rupesi naurattamaan ja vähän ajan kuluttua panettamaan. Mikäs siinä sitten kun meillä oli 3 likkaa olkkarin lattialla heinätöissä. Yhden siitä sitten oikein kädestä pitäen ohjastin peräkammariini. Puskin siinä sitten vanhaa kunnon perinteikästä lähetyssaarnaajaa ja tuli kauhia puheripuli sitten päällensä. Puhua pälätin kaiken maailman asioita ja höyläsin hartaasti.
Likka alkoi saada tarpeekseen pölötyksestäni ja tokaisi:
- U speak too mach. Sillä nimellä sitten kuljin pari päivää eli tasan niin kauan kuin auvoisa suhteemme kesti.
Se oli aika noloa kun tytön baariin menin barfee maksua hoitamaan ja tyttö esitteli minut loo jai khuai. No sinä iltana oli pakko ottaa kolme tyttöä kun kaksi suorastaan vonkasi päästä mukaan sen tyttö nro1 lisäksi. Sinä iltana opin mitä tuo loo jai khuai tarkoitti big kok vely big kok tytöt vain hokivat, vaikka normaali kokoinen se on. Taitaa aasialaisilla miehillä olla aika pienet työkalut.
En jaksanut toista kertaa sillä reissulla kolmea tyttöä hoidella, kun ryypätäkin lomilla täytyy ehtiä.
Edelliset tapahtumat olivat Hua Hinin reisulta toissa talvelta ja baari oli Midnight bar missä happenin oli.
Jepujep, minäkin olen katsonut numeroinnin helpommaksi kuin nimien muistamisen silloin kun niitä on pari kolmekin. Vaimo n:o 1, 2 ja 3. Simppeliä. Oppivat äkkiä nimeään tottelemaan jopa niin että se ykkönen eli kauimmin ollut määräilee niitä jalkavaimoja. En siihen ole puuttunut. Pitäkööt omat nokkimisjärjestyksensä.
Noista thaikkupoikien työkaluista. Suurimmat taitavat olla isoilla leidipojilla. Tavallisilla tappiaisilla pienet.
Asustelimme Tropicana- hotellissa ja ryyppäsimme huoneessani kun joku kavereistani alkoi ilmapalloja puhaltamaan minibaarista löytämistään kumeista.
Katselimme niitä hieman tarkemmin ja ihmettelimme pientä kokoa. Se oli hyvin napakka keskisormeeni... Yritinpä sitten kerran aivan tosissani sitä päälle vetää mutta ei tullut mitään vaan meni naureskeluksi. Piti sitten likkaa kutitella aivan paljaalla...
Vain elämää...
Konkari 28 on aivan väärä henkilö antamaan neuvoja muille konkareille. Miehen naiskokemukset tapahtuvat vain ja ainoastaan viinan voimalla ja vielä reippaalla. Kunnon muistikuva häneltä puuttuu kokonaan voimakkaan humaltumisen takia. Olisko isolle miehelle käynyt samat mitä monelle muullekin suomalaiselle miehelle. Ei uskalleta kohdata naista selvin päin. Peräkammarissa uhotaan mutta jos mielii lähteä ulos niin pitää ensin ottaa rohkaisuryypyt että saa sen suun auki jos joku tulee juttelemaan. Minä viittaan kintaalla tämän tyyppisiä kavereita kohtaan, ovat etovia teeskentelijöitä joilta suu ei aukena kuin vasta sitten kun viinaa on päässä.
28 on kertonut täysin avoimesti että hän on ollut lyhyillä lomilla Pattayalla ja ottaa sitä viinaakin ihan reippaasti. Miehen jutut on täysin normaaleja matkakertomuksia siitä kun suomalainen mies lähtee reissuun kerran pari vuodessa.
Suomalaiseen lomailuun kuuluu se viina useimmiten ja kukin nauttii tavallaan. Naisten perässä siellä Pattayalla käy vuosittain 50 miljoonaa muutakin miestä kaikkialta maailmassa ja voit kuule uskoa että niistäkin suurin osa panee ja dokaa.
Sinun kintaasi ja juttusi ketään kiinnosta. Sen sijaan kakskasin jutut kiinnostaa ja ovat lempeästi ja tahdikkaasti kerrottuja.
Koetapas itse kertoa edes yksi matkakertomus Pattayalta niin pääsen nauramaan sinulle ja herjaamaan sinua ja kertomaan kuinka idiootti hapannaama olet ja kuuluisit johonkin lahkotelttaan perseraiskattavaksi kuten siellä varjoissa kuulema tapahtuu mutta niistä ei puhuta koska ne synnit annetaan siellä teltassa samaan hikeen anteeksi.
Aika amatööri 46x. Olen itse 28v ja asunut pattayalla 5 vuotta. Kysy sä mielummin multa.
28 v on vielä nuori poika, oletko edes pimpsaa vielä saanut. Myös 5 vuotta on lyhyt aika
Onko palstalla valvojaa ? Miksi tälläisten seksijuttujen annetaan päästä
valtaan, Lapsellista ja typerää .
Tuossahan tuo koko kokijan suusta tuli tuolla alapuolella jos äö riittää jodlaajalla lukea se. Mitä siihen lisäämään.
Toinen asia, todennäköisesti muutamansataprosenttia enemmän olen saanut kuin sinä. =)
Ikä ei korreloi suoraan kokemuksen kanssa.
Suomestakin löytyy joukko eläkeläisiä jotka eivät ole eläissään tehneet mitään, ei käyneet missään, eivät ole kiinnostuneita mistään, eivät ole kuulleet eikä nähneet mitään vaan pyörineet ikänsä samoissa nurkissa ja samoissa duuneissa samojen ihmisten kanssa heillä on ne samat käsitykset ja samat uskomukset asioista kuin jo kymmenvuotiaina.
Lisäksi ympäristön havainnointiin vaaditaan avointa ja reipasta mieltä ja asennetta. Seikkaperäiseen kokemiseen ja käsittämiseen tarvitaan myös älliä.
Ei se ole poijaat se ikä vaan ne kilometrit mitkä ratkaisee.
Katos Maija Konkaria, hienoa.