Blogimassasta on vaikea löytää mitään erilaista tai mieleenpainuvaa. Nyt kuitenkin löysin uuden bloggarin, joka ei kirjoita blogia ammatikseen tai ole valokuvaaja, mutta postaukset on positiivisella sävyllä kirjoitettuja ja informatiivisia. Parasta on melkein päivittäinen postaustahti.
Bloggaaja siis on nuori nainen, joka asuu nyt Saksassa ja palaa pian opiskelemaan Suomeen ja muuttaa ulkomaille taas joulun jälkeen. Mukana blogissa on kaikenlaista vaatteista ja ruoanlaitosta jumppaan ja yhteiskunnalliseen pohdintaan, vaikka pääteemat ovat opiskelu ja ulkomaille muuttaminen.
No, enempää en viitsi toisen blogia mainostaa, käykää katsomassa jos kiinnostaa hyväntuuliset postaukset:
ontheroadbykaisla.blogspot.com
Lukemisen arvoinen blogi
3
205
Vastaukset
- tositosi
Joo xd tosi lukemisen arvonen. Kiinnostaa älyttömästi kesäkurpitsatomaattimozzarella vuoka ohjeet ja töistä kertominen. Ja ihanko Saksassa asti on? Tuli varmaan kolkyt kertaa mainittuu ekojen tekstien sisällä et saksassa on,, en nyt oo nii varma et oliks tos mitää lukemisen arvost...
- enniii
Olipas rumasti sanottu, varmaan jotain saattaa kiinnostaa. Minusta ainakin on mukava lukea hyvän tuulisia postauksia vaikka ja mistä. Ja onhan tuolla muutakin kuin työntekoa, kuten itse mainitsit niin esimerkiksi ruokaa, liikuntaa, vaatteita, opiskelijaelämää ja mielipiteitä. Onneksi kenenkään ei ole pakko lukea sellaisia blogeja, jotka eivät kiinnosta :)
- e55utd
http://sippeliini.blogspot.fi/
Pian 16 v täyttävä tyttö. Blogissa kerron itsetuhoisista ajatuksista, henkisestä pahasta olosta, ahdistuksesta sekä opinnoista ja itseäni kiinnostavista asioista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 775258
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai674668Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1264615Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3411962- 891609
- 931534
- 2571476
- 3371163
- 200991
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.56980