Hämmästyttää kummastuttaa, kun olen leskeksi jäänyt ja yksin karavaanalueella niin katseet on alta kulmain niin naisilla kuin miehillä ja kierretään kaukaa tervehtiminenki on vaikkeaa,en tietääkseni ole vaarallinen enkä muutenkaan omituinen vaan haluaisin jakaa matkailukokemuksia.Onko muita saman kokeneita.
Vastaukset 2
- Parin susi
Ei se ole aina helppoa siipallisellakaan, eikä kaupallisilla alueilla. Matkailtiin tuossa juuri 30-vuotisen sodan juhlistamisen merkeissä ja jouduttiin eräällä alueella kuulusteluun siitä, asutaanko samassa osoitteessa, kun ovat eri sukunimet matkailijailmoituksessa. Toisilla vain on tuo ymmärrys yleensäkin rajoittuneempi kuin toisilla.
- Outoa
Olemme kiertäneet melkoisen määrän Via Baltican leirintäalueita, mutta emme vielä ole törmänneet tuollaiseen ilmiöön. Onko se jokin suomalaisten ominaisuus? Vaikuttaa lähinnä perussuomalaisten ominaisuudelta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS1253153Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.161101Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.63903Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke54884- 52819
- 48709
- 58685
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍82682- 80636
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35624