Sähköadaptereita saa paikan päältä, hotelleista, joka paikasta, joko ostettua tai lainattua. Ainakin meidän hotellit lainas adaptereita. Clas Ohlosin "all over the world" adapteri ei toiminut Eteläkoreassa.
Prepaid data sim card löytyi vähän joka paikassa. "siwaa vastaavat" pikkuiset kauppaketjut möivät niitä, muistaakseni n.30euron hintaan. Kortti oli 1kk/ 1Gb. Oma tähtisuoritus on sitten asentaa kortti puhelimeen ja vielä soittaa varmistussoitto jonnekin. Minä sain hotellin henkilökunnan tekemään sen.
Sähköadaptereista ja prepaid-simkorteista Etelä-Koreassa;
Enskertalaiset...
0
767
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083