Tojotan D4D -koneet ovat kuuluisia moottorin laukeamisesta 80-200tkm välillä. Lisäksi tojot tutkitusti ovat huonosti ruostesuojattuja. Suojaus vaihtelee heikon ja olemattoman välillä. Japanissahan autot tehdään kestämään viisi vuotta ja sitten paaliin. Onko näissä tojon toilailuissa mielestänne yhtäläisyyksiä Fukushiman-katastrofin kanssa? Siinähän on kanssa sössitty urakalla. Radioaktiivista vettä virtaa koko ajan mereen. Laajat alueet ovat asuinkelvottomia. Tojo-tyyliin viranomaiset väärentävät radioaktiivisuusmittareiden tuloksia ja sairaskertomuksia.
Fukushima ja Toyota
Fuku-Tojo
4121
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Idästähän kaikki paska tuleekin ensin Tsernobyl(entisen neuvostoliiton alueelta) ja nyt joku aika sitten Fukushima molemmat räjähtänyt idässä,idän autot ovat yhtä pommeja kuin itse ydinvoimalatkin en yhtään ihmettelisi kun paskaa kerran tulee idästä muutenkin
Lapset leikkivät ja tyhmät lapset näyttävät vaan tyhmyyttään.
eikö niitä Suomessa myytäviä enää Euroopassa valmistetakkaan?
Arevan ydinvoimala Eurajoella on turvallinen vaihtoehto kun ei
valmistu koskaan. Valmistaja teki taas mahtavan tappion ja on
kohta konkurssissa niin kuin ranskalaiset autotehtaatkin.
Tänään oli lehdessä että Arevankin tappio johtuu osittain Japanin
ydinvoimaloista. Osaatko tehdä johtopäätöksiä?
Mulla on tojossa 5S-FE-kone ja tässä kuussa tulee mittariin kohtuulliset 400.000 km. Kone ja aut. laatikko pelittävät edelleen ilman ongelmia.
Onko kokemusta siitä, miten pitkälle niillä voi ajaa ilman suurempia huolia.
Stadista lähtiessä kannattaa alkaa katsella korjauspajoja viimeistään Jyväskylän korkeudella.