Miten pääsee poliisinpalvojaksi?

Kertokaa poliisinpalvojan ammatista ja koulutuksesta. Kiinnostaisi kovasti!
989
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Pyllyttelemällä

Äänestä

Ei se mikään ammatti ole, se on vakava mielenterveyden häiriö!!!

Poliisinpalvonnalle altistavat mm seuraavat ominaisuudet:
- tyhmyys
- auktoriteettiuskoisuus (tarve auktoriteetteihin)
- hyväuskoisuus
- asennevammaisuus

Äänestä

Poliisipalvojien ammatillista kurssittamista järjestetään Pasilan poliisitalon pihalla, etu rappusilla (3 askelmaa) aina maanantaisin alkaen klo 6 ja loppuen klo 22.

Sisään ja ulos viuhtoo niin virkapukuisia kuin siviilivaatteissa olevia poliiseja. Onpa seassa joku normaali siviilikin ja heidät on syytä oppia erottamaan kategoriasta terveet / sairaat.

Poliiseja kannattaa yrittää nykäistä hihasta ja kuiskata "mä diggaan susta ihan simona" samalla voi pyytää nimmaria. Huippua on jos kuiskaat, "tunsitko muuten Jartsaa, mitä pidit"? Ja kun silminnähden palvodaalinen kiimankiilto syttyy poliisin silmiin, tiedät päässeesi sisäpiiriin.

Myös erilaiset merkit ja ilmeet on syytä opetella.
- Katso poliisia terävästi, hieman kauempaa, peukalo korvanlehdelle ja pikkurilli suun eteen tarkoittaa: (mä soitan sulle ja vasikoin muutaman tyypin)

Jne jne.

Äänestä

Poliisipalvojan tärkein ominaisuus on nöyryys. Tulee olla aina valmiina (24H) nuolemaan poliisin hikistä ja paskaista persettä. Miespoliisit edellyttävät myös suihinottoa. Voit ilmoittautua palvelukseen jokaiselle näkemällesi poliisille. Poliisit kyllä antavat sinulle tärkeitä lisäohjeita.

Opettele paskan makuun syömällä omaa paskaasi!

Ystävällisin terveisin: johtaja poliisinpalvoja

Äänestä

Poliisin pelko on poliisinpalvonnan alku.

Äänestä

Ihan ensimmäiseksi tulee mieleen, että aivot narikkaan. SItten lähimmän poliisin luo jeesustelemaan siitä miten vittu on taas niii-iin paska päivä yms., vittu ja vettä taas sataa ja vittu kun on niin pimeää ja vittu, kun vituttaa ja nari-nari tyhmän päistä höpöttämään.

Tarjoo sille pelle-konstaapelille aapeeseellä kuiva munkki ja eilinen kahvi. Siit se pelle tykkää kovasti. Sit oot jo ihan pro. Samaa tasoa kuin idoli-idioottisi.

Äänestä

Pääsitkö jo nyt vapaaksi ? Mutta, eihän siellä linnassa nykyään pidetä, rosvot käyvät vain kääntymässä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


putkimiehenpalvoja kirjoitti:

Kertokaa poliisinpalvojan ammatista ja koulutuksesta. Kiinnostaisi kovasti!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu