luulen myös tunnistavani kirjoituksesi aika hyvin. Mutta en tiedä ketä kaipaat, enkä myöskään tiedä mitään elämäntilanteestasi a.k.a oletko vapaa vai varattu.
Luonnehtisin olotilaani sanoilla eksynyt aavikolle, välillä näen kangastuksia, vaellan kohti määränpäätä, mutta en tiedä onko suunta oikea.
Onneksi matkalle on osunut pari Kaktusta, joiden vesivarantojen avulla olen saanut matkani jatkumaan. En viitannut Kaktuksilla ihmisiin, joku varmaankin kysyy sitä, tai tekee loogisen päätelmän.
Ja ikäväkin oli jotain suurta tuntematonta...
https://www.youtube.com/watch?v=GS5JOAdZH18
:).
Luonnehtisin olotilaani sanoilla eksynyt aavikolle, välillä näen kangastuksia, vaellan kohti määränpäätä, mutta en tiedä onko suunta oikea.
Onneksi matkalle on osunut pari Kaktusta, joiden vesivarantojen avulla olen saanut matkani jatkumaan. En viitannut Kaktuksilla ihmisiin, joku varmaankin kysyy sitä, tai tekee loogisen päätelmän.
Ja ikäväkin oli jotain suurta tuntematonta...
https://www.youtube.com/watch?v=GS5JOAdZH18
:).
Vastaukset 22
Vanhimmat
eri nimimerkeillä joka päivä.Sanoisinpa jo,melko tyhmää.Ei muuta tänne.
Samaahan sinä teet, tuskin käytät joka päivä nimimerkkiä "Kirjoittelet täällä" ;)
Toisten moralisointi asiasta mitä itse myös harjoittaa , on aika tyhmää.
kuullostat.Kiitos ja näkemiin.
Heti kirjoitit uudella nickillä senkin höpsö, se on muuten kuulostat, näkemiin mainio provo ;).
Ihmettelen tässä.... en ole varattu kun ei ole ottajaa :). Vastaisin tähän Notkealla Rotalla jos tohtisin.
Kenelleköhän aloitus mahtaa olla?
Itse olen soittanut heinäkuussa kaipaukseni kohteelle ja kulutettiin jonkin aikaa puhelimessa, en kyllä kerro mitä puhuttiin ja puhuiko toinen enemmän kuin toinen. Ei taida ap:n teksti olla mulle. Toivotan onnea etsinnöissäsi.
Nettimaailma taitaa olla liian yliarvostettu nykyään?
Mikset ap. kertoisi ajatuksiasi hänelle oikeasti, suoraan, mitä voit menettää?
En tiedä, ketä tarkoitat. Jos jotakin täällä oppii niin sen, että omat toiveet ohjaavat ajattelua väärään suuntaan. Voisi ajatusteni mies hyvinkin täällä käydä, välillä epäilen, että käykin. Mutta_en usko, että kaipaa minua vaan jotakuta muuta, jonka kanssa on käynyt viestinvaihtoa. Viestinvaihto on avainsana, minun kanssani ei halunnut käydä edes sitä.
Olen ollut viime viikot vittuuntuneessa olotilassa, monien syiden summa. Lähinnä kun ajattelee, että tietää mitä elämältä haluaa, mutta kun asiat eivät ole pelkästään omissa käsissä, ei näitä asioita sitten saa-edes hetkeksi. Oli sitten tutustumisesta tai kivalta vaikuttavasta työpaikasta kysymys.
Olen yrittänyt olla rohkea toimissani, mutta tulosta ei silti synny. Enpä tiedä, mitä jatkossa teen ja mihin menen.
Mä M taas tiedän ketä kaipaan ja ketä mun hän kaipaa ;) ja ollaan jatkuvasti oltu yhteyksissä monin tavoin, eikä mitään sen loppumiseen viittavaa ole ollut.
haittaa. Huvittavaa!
Kaipaan ''Jack'a''..
Olen vapaa. Jos olet hän, niin tervetuloa vain :)
Olen myös käyttänyt tuota nimimerkkiä täällä. Ensimmäisenä täällä, ainakin tänä kesänä, en voi tietää onko joku joskus käyttänyt vuosi sitten, talvella, tai aiemmin.
Ajattelin vaan selventää että eri henkilö tällä kertaa, kun sekottavaa kun samoja nimimerkkejä, vaikka ei viestissä mitään pahaa ollut, voisin itsekin sanoa että olen vapaa yms.. :P
kerro oman nimesi ensimmäinen kirjain alkuperäinen.
Kerro omasi ensin, tosin en lupaa että siltikään kerron omaani. :) Tuskin kerron.
väliin uutena tulla häirittee T:llä. Jatkakaa.
sitten vaellat siellä erämaassa, niin ei kai tässä sitten muuta kuin ....
http://www.youtube.com/watch?v=ZaaIZDywirg
Menipäs sekavaksi tämäkin, yhdelle vain kirjoitin, mukavaa päivää hänelle :).
toivottavasti en kuule sinusta ikinä enää mitään..tätä toivon.
Heh, ethän ole edes se kaivattuni vaan typerä tyyppi joka koittaa provota joka väliin. Jatka samaan malliin ;).
Miksi sun tilanne on nyt tollanen kun on?
Mistä minä tiedän, miksi oma tilanteesi on sellainen kun on nyt? Koitan harrastaa elämämistä, en sen analysointia :).