Ei ikinä ennää mokomille festareille.....hinnottelu aivan sairasta......
Kajaanin kaupunkifestivaalit.
vimonen kerta
34837
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Tiedottaminen koko tapahtumasta aivan ala-arvoista. Akatauluista ei mitään tietoa vaikka porukat facessakin kyseli. Ketä saatana kiinnostaa jonkun anttosen kasaritukkatyyli siellä facebookissa, kun keskittyisi välittämään maksavan yleisön kaipaamaa tietoa! Perjantainakaan ei tienvarsilla ollut minkäänlaisia opasteita paikalle. Oikeesti hei, ottakaa opiksenne ja lopettakaa selittelyt.
Veikkaan tosin, ettei ensi vuonna enää järjestetä. Perjantaina yleisökato ja kunhan kassa lasketaan, niin taitaa olla goodbye.
Väärät artistit ottivat siitä se yleisökato johtui, jospa ensi vuonna älyäisivät panostaa laatuun esim yö yhtye.
Artistit olivat huippuluokkaa. Minä ja seurue luovutimme jo viime vuoden perusteella. Ei enää viitsitty satsata kymppejä tuohon festariin kun jo tiedottaminen oli niin surkeaa, että ajateltiin muunkin järjestelyn olevan samaa tasoa.
Markkinointi ja tiedottaminen pitäisi antaa ammattilaisille, ei riitä että kuvittelee osaavansa. Facebook sivut ovat hyvä esimerkki tästä surkeasti tiedottamisesta, kuin armosta sinne tuli iltojen aikataulut - huvittavaa.
Ihan sama onko noita festareita vai ei, en minä eikä company osallistuta joka tapauksessa. Tai sitten jos saadaan ihan oikeat järjestäjät.
mitä tekemistä yöllä on laadun kanssa =D
Arppa järjesti vittuillessaan Jormualle Sillanpään ja Souvarit. Lisäksi kakkukahvit. Näin se politiikka ja toisen kampittaminen vaikuttaa edelleen Kainuulaisessa elämässä.
Koyhien ongelma. Uuuuh
https://www.youtube.com/watch?v=tWYpNAM0tBo
Minä olen se kuuluissa junkkaaja.
Heh, syy löytyy heti jostain toisesta, kuten nyt Arpasta. Jormuan lavalla on tanssittu iät, ajat ja ehkä kaupunkifestivaali olisi voinut etukäteen selvittää missä ja milloin mitäkin on. Turha etsiä syyllisiä muualta, katsokoon järjestäjä peiliin.
Odoteltiin järjestäjän mainostamaa ilmaista bussikuljetusta seitsemän aikaan. Tuliko? Ei tullut. Otettiin taksi. Vituttiko? Kyllä. Mutta naurettiin kyllä, että ihan normaalia näiden järjestäjien toimintaa. Isot puheet ja käytännön tasolla just tätä.
Tämäkin varmaan Arpan syy.
Lauantaina oli kyllä teltassa hyvä tunnelma, erityisesti J Karjalainen oli erittäin hyvä livenä,yleisö sai laulaa mukana .Epuilla myös hyvä keikka.
Oikein fasepookissa kyselty, lieneekö ollut oikea paikka??
Kait järjestäjillä oli viralliset sivut ja yhteystiedot infoon?
Kaikilla tapahtumilla on nykyään myös Facebookissa viralliset sivut. Ja siellä on helppo kysellä ja vastauksen näkee myös muut, joten jokaisen ihmisen ei tarvitse kysyä samaa asiaa uudestaan.
Järjestäjän facebook sivut ovat viralliset. Suurin osa osallistujista elää tätä päivää joten ihan oikea paikka oli informeerata.
Olipa kanava mikä tahansa, se on hoidettava oikein ja tiedotettava tarkasti.
Festarialueen ulkopuolella oli varhain su-aamuna verta maassa ja poliisitkin ajeli vilkut päällä sinnepäin.
Teltalla tuoksui kúsi,hiki,piéru ja paská.
Kyllähän tuolta narttu taas kaatui kuten viime vuonnakin. Ihanan kiihkeä hieman pullukka isorintainen blondi joka antoi ensimmäiset kyydit jo kaupunkiin kävelymatkalla
näin teidät....yritit könytä selkään kun se akka konttasi kännissä siinä onnelan tiellä. oksettavan näköistä kun isomahainen ukko ja läski akka yrittää yhtyä. en varmaan ikinä selviä tästä, olen saanut jo kriisiapuakin....
Napiksella maaseutuvestivaalit eri aikaan. Perjantaina ja ensi lauantaina- Tiedottaminen,kuljetukset ja kaikki pelaa, opasteetkin ovat tapahtumapaikalle. lipunhinta vain 15 ekua. Vaan eiköhän jotain moittimista tästäkin löydy.
Varmaan löytyy jos on aihetta. Kyllä valittaa saa aiheesa ja pitääkin. Ei perskutarallaa mitään lippuja mistään pelleilystä makseta.
oluen hinta ihan perseestä ja ilkesivät myydä vielä isona oluena 0,44 Fostersia sikahinnalla.
Muuten hyvin järjestetty oli lauantaina.
Kiitokset Setille että jaksaa järjestää.
Minkä hintasia lie juomat olleet? Ainakin lauantaina Vip-alueella homma toimi loistavasti ja ruokakin oli teltatapahtumaksi mainiota. Mukavassa seurassa mukava ilta. Esiintyjät sopivia tällaiseen entisten nuorten bileisiin-toki pari viimeistä drinkkilippua olis voinu jättää käyttämättä!!
Kaljan paskalla saakin olla hintaa, ketä se haittaa?
Kaupan euron kaljalla nyhtivät 6 euroo,onko muka halpaa,mutta onneksi ulkopuolella sai juua omia juomia ja musiikkikin ihan hyvin sinne kuului,tuttuja piisejä kaikki ja niin nähtyjä esiintyjiä
Eesti: viiden voltin olutlaatikko 24 tlk = 9,95e
Aika erikoista, että saivat soittaa vielä yhden jälkeen yöllä... Monet festivaalit lopettaa puolen yön aikaan tai jopa klo: 22
Onhan se ihan hirveetä, jos festareilla myydään olutta yli kaupan hinnan. Ja se, että metelöidään pitkin yötä. Tämmöset tapahtumat joutaisi vaikka jonnekin Petäisenniskaan.
Että näitä vinkujia riittää! On ihan sama, että järjestetäänkö tapahtumia tai sitten ei-kitinää riittää. Toivottavasti festari saa jatkoa ja entisille nuorille on meinikejä ensikin vuonna...
No, ei ole persaukisten juhlia nämä festarit. Eikä kuulu ollakkaan. Jos kerran vuodessa tämmöisiä järjestetään, niin kannattaahan sinne osallistua jos artistikattaus kiinnostaa. Bändejä voi mennä katsomaan selvinpäin, tai ottaa samalla muutaman janojuoman. Jos kerran vuodessa menee viikonloppuun satanen sileeksi niin so what? Taitaa olla kaljan hinnasta kitisijöillä kaikista suurin kohokohta Viron reissu ja nakit silimillä 24/7
Kävin myös kansalaisopiston kurssilla ja mülkku jäi ompelukoneen väliin, ja voe perkele että sattu uuuuaaaahhh
Mitä ne köyhät täällä ulisee? Muutama euro enemmän jostain kaljasta ja kyydeistä, niin heti on maailma sekaisin. Turhinmäki voisi vähän tiukemmin kokoomusta kurittaa... ai niin, eihän se voi, kun raukka karkasi oppositioon.
Kiitos järjestäjille. Oltiin perjantaina ja oli todella mukavaa. Hinnat ok, täytyyhän järjestäjän saada palkkansa. Järjestävälle henkilökunnalle kiitos, toivotitte tulijat sydämellisesti tervetulleiksi.
Järjestysmiehet oli aivan perseestä ei saaneet kuria humalaisia oli kuseksimassa missä sattuu.
Paremmat bileet tulisi kun alkoholi tarjottaisiin väkevänä. Matalaoktaaniset kaljat ei muuta ku kusettaa ja niistä tulee pöhöttynyt olo.
Hah, haha... Viikko tapahtuman jälkeenkään ei tiedetä vielä tarkkaa yleisömäärää ja tapahtuman tuottoa... Ettei olisi taas pidetty perinteistä urheiluseuran kirjanpitoa eli sinnepäin on debet ja loput jos jää tai jotenkin on kredit. Tämä on juuri sitä päin persettä hoidettua tiedottamista. Venkoillaan kun ei kehata sanoa että turpaan tulee ja huolella. Uuuuhakahaka, hyvä keltaseeeeeet!