onko syyskuun ekalla viikolla minkälaiset kelit ? pitääkö illaksi / yöksi varata neuletta. onko sesonki jo mennyt eli onko liikkeet vielä auki ja baarit ? varmasti on menoa uskoisin mutta hiljentynyt joka on ihan ok ettei ole kauhea turistirysä. varattiin 30.8 lähtevä tjäreborin matka :)
syyskuu
3
301
Vastaukset
- aamukampa
Sama matkatoimisto ja lähtöpäivä on meilläkin, hotellina Olimp. Samaa olen täällä jo aiemmin kysellyt, että minkälainenhan on keli, jaksaako myyjät vielä olla kohteliaita ja palvelualttiita pitkän kauden loppusuoralla jne. Hintatasoa kanssa kyselin.
- Bultsukkaan
Hyvät kelit on olleet. Päivisin on kuuma/lämmin, mutta ei tukalaa. Iltaisin saattaa olla hieman vilpoista. Itselläni on huivi tms olalla niin suojaa.
Kyllä siellä menoa riittää vielä silloinkin, mutta on rauhallisempaa, kuin pahimpana kesäsesonkina.
Hintataso on edullinen. Tosin kannattaa kierrellä ja katsella ennen ostamista.
Nimttäin eroja on sielläkin hinnoissa.
Esimerkkinä viime kesä. Laukkua olin ostamassa. Koju1 pyysi 40 levaa. Naapurikojussa 20 levaa.
Ravintolat ja baarit on auki. Muutoin jotkut harvat laittaneet jo luukun kiinni, mutta on siis tosi vähäistä. Ja me olemme olleet usean kerran elokuun loppu- syyskuun alku muut ajankohdat
Esim cappuccino ja kakkusiivu 4.99 levaa.
Pehmis 1 leva.
Aurinkolasit 5 levaa alkaen.
Itsekin kohta taas menossa. Mukavaa matkaa :) - suscji
juu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1482007Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3041701- 931547
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001180Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois761172- 671130
- 221027
- 48987
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73936- 45917