En löytänyt Finnairin sivuilta tietoa. Entä miten on palvelun laita Tukholman lennoilla?
Mikä konetyyppi Arlandaan?
..................
16143
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
ekaa kertaa menossa ulkomaille?
"ekaa kertaa menossa ulkomaille?"
En.
Kysyin mikä konetyyppi lentää Arlandaan.
Riippuu nääs mikä vuoro on kyseessä. Ja kyl ne tyypit ihan finskin varaussivulla näkyy.
Kolmen vartin pomppu, ei siinä paljoa mitään "palveluita" tarvitse. Jos saa kyydin paikasta A paikkaan B, kuten luvattu, eikö se riitä.
Yllättäen näköjään kaikkia Tukholman lentoja ei ainakaan vielä ole ulkoistettu.
Finnairin lentämissä näyttää olevan joko Airbus A319 tai A320, halpislennetyissä Embraer 190.
Kiitos käyttäjälle 6 15 asiallisesta vastauksesta. Eli Embraer 190, kun ei ole FlyBe:lle ulkoistettu vuoro. Kiitän asiallisesta vastauksesta.
Ketju käsiteltu.
Katos kun tää E190 on juuri niitä flaibiin koneita kanssa. Että revi nyt siitä huumoria. Ketju käsitelty uudestaan, oikein.
kahvi, tee, mehu tai vesi. 45min lento. kone on joko 321, 319 tai embraer.
jo on huolen aiheet millaisessa lentokoneessa matkustaa 45 min ja mitä siellä mahdetaan tarjoilla.
muista nyt varmasti tarkistaa millainen bussi/taxi tms kulkuneuvo vie sut lentoasemalle ja onko matkalla mahdollisesti pysähdys jossa jotain tarjoilua.
katso ympärillesi mitä maailmassa tapahtuu ja mieti oliko kysymyksesi aivan aiheellinen.
No sinua otti kuitenkin jonkun matkustaminen sen verran päähän, että kateuksissasi katsoit aiheelliseksi kommentoida... :D
ei ota päähän jos joku lentää tukholmaan.....silloin pitää ottaa päähän myös se jollei saa moloa joka yö
totta kai nää kontulat katsoo parhaaksi tulla kommentoimaan typeryyksiä heti kun joku pääsee matkustamaan. itse eivät pääse matkustamaan kun metrolla itikseen jos sinnekään.
finnairilla ei ole kun Airbusseja, ja finnairin lentoja operoivalla Flybellä Embraer 190 tai 170.
Sitä en osaa sanoa minkä kokosella koneella finski milloinkin stokikseen lentää..
Jos lentäisit Finnairilla Brommaan, niin sitten se on finnairin lento, jonka operoi flybe ja kone olisi potkurikone ATR.
Koko Flybe Nordicin laivasto on kaiketi Finskin omistuksessa. Jos olet huomannut niin Emput lentää Finnairin väreissä ja Atr:ät Flyben. Ellen väärin muista niin Finnairin ja Flyben ostaessa Finncomin, tulivat myös Atr-koneet Finnairin omistukseen ja emppuja ei ole missään vaiheessa myyty.
Finnair näyttäisi omistavan 2 flybelle liisattuja Embraer ERJ-170 -konetta. Loput Flyben omistuksessa
http://www.planespotters.net/Airline/Flybe-Nordic
Finnairin Embraerit näyttävät olevan pääosin liisattuja
http://www.planespotters.net/Airline/Finnair
Loput = ATR:t