asuva paidaton puunkaataja... Kuka tämä Iltalehdessä mainittu pelle on?
Savonlinnan Enanniemellä
järkihou
18295
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Minähän se vissiin olen. Haluan tulla kuvattavaksi, että milloin minnalle sopii.
Vähän on vatsaa ja umpiauto.
Vai että pelle...ootko tosissais.
Suomessa on jokamiehen oikeus ja oikeus puolustaa itseään.
Jos tietä ei ole merkitty virallisin merkein on juipin ulinat ja toiminta molempien edellämainittujen vastaisia.
Sekä myös täydellistä ääliöyttä. Kävisi keräämässä ne marjat ennen muita jos niin koville ottaa. Jos taas autoilla tullaan pihoille pyörimään ja tukitaan teitä niin totta hitossa ne voi käydä häätämässä pois suusanallisesti. s
Mikä lie nimi, mutta kusipää kuitenkin.
Sietäisi muistutuksen.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014080418539838_uu.shtml
Eiks oo ihana et vielä näitä juntteja peräkamarin poikia on olemassa! Oikein vanhoja kunnon apinamiehiä, jotka ei oo kotitilaltaan poistuneet eikä vieraita ihmisiä nähneet!
Kun nyt eletään kuitenkin vuotta 2014, niin uskoisin herra nuijapään nähneen maailmaa kotitilansa ulkopuoleltakin, eli käynyt äiteen kanssa kerran myllyssä ja kaksi kertaa osuuskaupassa.
Nämä peräkammareiden pojat ovat tilastollisesti homoja.
http://static.iltalehti.fi/fiidifi/juntti1_3005JID_fd.jpg
Siinäpä on Enanniemeläinen perämies.
HILKKA KARVONEN
[email protected]
Miksiköhän nämä pojat jääävät saamatta pesää.
Tämän kyseisen episodin tarkoitus jäi hämäräksi. Tuon tien käyttäjien oikeudet
olisi hyvä kertoa julkisesti.
Kaverin mollaaminen on myös hyvin lapsellista, nythän naista tuli pelastamaan
palokunta ja poliisipartio.
Kundihan toimi primitiivisen reaktion mukaan, pyydysti naaraan....
Tien käyttäjän oikeudet:
Jos tietä EI ole merkitty yksityistieksi, ei kellään ole omaehtoista oikeutta sitä julistaa yksityistieksi. Eli suomeksi sanottuna: Merkitsemätöntä "yksityistietä" pitkin saa liikkua kuka tahansa., kunhan ei tulla pihoihin palloilemaan.
Jokamiehenoikeudella tapahtuvaa yksityistien käyttöä (jalankulku, pyöräily,
hiihtäminen, ratsastus) ei yleensä saa kieltää eikä liikennemerkein yksityisteillä
edes rajoittaa.
http://www.tieyhdistys.fi/binary/file/-/id/3/fid/122/
Oliko naisella oikeus käyttää tietä, on se ydinkysymys.
Näyttää pääosa kirjoittajista olevan niitä, joille kauppakassillinen ruokaa pitäisi
antaa ilmaiseksi.
Kuinka Vltun vaikeaa sinun on käsittää yksinkertaisia asioita?
Jos tietä EI ole merkitty yksityistieksi, sitä pitkin saa ajaa, muttei pihoihin.
Joko nyt meni jakeluun?
Sinä et tiedä tänne krijoittavista mitään joten kauppakassijuttusi ovat täysin asiaan liittymättömiä. Jokamiehen oikeus takaa oikeuden kerätä marjoja metsästä. KVG jos et vähemmällä älyä.
..sano venäläinen, eli ihan varmasti jokaiseen viestiketjuun on jonkun hurun itsensä tungettava, ja tällä kertaa se on varsinainen "jokamiehen oikeus" joka katsoo jokamiehen oikeudekseen julkaista persiinsä puheita. No, parempi niin kuin että kirjoittaisi mitä viiraava yläpää kertoo.
tekstistä päätellen olla vapaamuurarisolvaaja asialla tälläkin kertaa. Asperger kun ei oikein hillitse hermojaan kiistelytilanteissa vaikka oikein hakemalla hakee niitä joka välissä.
Lehden juttu on kirjoitettu tarkoituksella tietyn tyyppiseksi. Onko puun tuoja
sama paidaton kaveri, onko koko episodia tapahtunut. Rikosta ei epäillä.
Jos joku kuljettaa puun yleiselle tielle poikittain kuvan mukaan. Tapaustahan
tutkisi liuta poliiseja.
Mustikan poiminnastako oli kyse vai tien sulkemisesta, julkisuutta tuli silti?
Kunniottavasti:
Muurari Aspergeni.
No, jos tie ei ole virallisesti ja todistettavasti hyväksytty yksityistieksi, niin silloinhan sen on pakko olla yleinentie ja poliisien tulisi tutkia asia siltä osin.
Vähemmän kunnioittavasti:
Suutari Andersson.