Kävin terveyskeskuksessa, koska mulla on tällä hetkellä suht. lievää aknea. Määräs mulle epiduo geelin.
Mulla siis ollut tähän asti aina hyvä iho, oon 21v, mut e-pillerit sai mulle aikaan aknen.
Mietin vaan...Oisko mahollista pyytää antibiootteja? Lääkäri sano ettei niitä vois antaa auringon takia... Mut eiks vois kokeilla ihan normi antibiootteja tulehdukseen, eihä ne haittaa hirveesti jos aurinkoo saa :D ?
Sit viel noi valkopäät. Eli luufinnit tms. Miten ne saa pois?! Mulle on muutamaan valkopäähän ilmestyny yhtäkkiä kunnon finni. Onks tää paranemista vai pahentumista? Miten ne sit paranee, lähteekö itsessään pois vai kuin..
Niin ja ne e-pillerit oon lopettanu jo kuukaus sitte.
Mulla siis ollut tähän asti aina hyvä iho, oon 21v, mut e-pillerit sai mulle aikaan aknen.
Mietin vaan...Oisko mahollista pyytää antibiootteja? Lääkäri sano ettei niitä vois antaa auringon takia... Mut eiks vois kokeilla ihan normi antibiootteja tulehdukseen, eihä ne haittaa hirveesti jos aurinkoo saa :D ?
Sit viel noi valkopäät. Eli luufinnit tms. Miten ne saa pois?! Mulle on muutamaan valkopäähän ilmestyny yhtäkkiä kunnon finni. Onks tää paranemista vai pahentumista? Miten ne sit paranee, lähteekö itsessään pois vai kuin..
Niin ja ne e-pillerit oon lopettanu jo kuukaus sitte.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kyllä yleensä lekuri kirjoittaa sen lääkekuurin. Kehoittaa vain olemasta hirveesti siel auringossa. Itse sain Roakuurin samanlaisen varoituksen kanssa.