Mistä hyvä cosplay peruukki?

CosplayNoob

Eli olen yrittänyt löytää hyvää Sasha tai Mikasa (kummatkin SnK/AoT:stä) peruukkia,
mutta sivustot joilta olen ne löytänyt ovat olleet kuuleman mukaan epäluotettavia tai tuotteet ovat olleet huonolaatuisia. Tietääkö kukaan jotain luotettavaa sivustoa, josta
voisi kyseiset peruukit löytyä? Tai edes jotain luotettavaa ja hyvää eBay myyjää, jolla ne voisi olla myynnissä?

Kiitos, jos voitte auttaa^^

2

1429

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Peruukkeja tilannut

      Amazonista löytyy valtava peruukkivalikoima ja myös monia Cosplayn malleja. Erittäin luotettava ostospaikka, mutta toimituskulut ovat ihan mitä vaan ilmaisesta kalliiseen, joten kannattaa olla tarkkana ja vertailla eri myyjiä ennen kuin päättää miltä myyjältä tilaa. Kaikki myyjät eivät myöskään toimita tavaroita ulkomaille, joten kannattaa tsekata vain ne, joiden kohdalla lukee "international delivery".

      Tilaaminen EU-alueen Amazoneista (etenkin Saksasta) on suositeltavampi vaihtoehto kuin Amerikan Amazonista, koska tuote saapuu yleensä muutamassa päivässä eikä se juutu tulliin. Amerikasta tilatessa kannattaa varautua kuukauden toimitusaikaan ja siihen, että joutuu maksaman toimituskuluineen yli 22 Euron tilauksesta tullille arvonlisäveron. Tullauksenkin pystyy kuitenkin tekemään itse netissä, ja hinta jää yleensä silloinkin edullisemmaksi kuin Suomesta ostettaessa. Peruukit ovat hyvä esimerkki tuotteista, joista Suomessa kiskotaan ihan älytöntä hintaa!

    • Cossaaja

      Suosittelen lenzishop nettikauppaa (tilasin sieltä Levi peruukin)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      73
      2805
    2. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      63
      2694
    3. Muutama syy

      Sille miksi IRL kohtaaminen on hänelle vaikeaa
      Ikävä
      68
      1792
    4. Onko kaivatullasi

      Hyvä vai huono huumorintaju?
      Ikävä
      24
      1637
    5. Estitkö sä minut

      Oikeasti. Haluatko, että jätän sun ajattelemisen? :3
      Ikävä
      20
      1560
    6. Tykkään susta

      Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä
      Ikävä
      10
      1525
    7. Onko kaikki hyvin, iso huoli sinusta

      Miten jakselet? Onko sattunut jotain ikävää. Naiselta
      Ikävä
      15
      1412
    8. Tiedätkö tykkääkö

      Kaivatustasi siinä mielessä joku muukin kuin sinä itse
      Ikävä
      48
      1267
    9. Millainen meno

      Viikonloppuna? Mulla hirvee vitutus päällänsä. Onko muilla sama tunne??
      Ikävä
      38
      1243
    10. Onko meillä

      Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko
      Ikävä
      9
      1229
    Aihe