Mulle tehtiin lääkkeellinen tyhjennys tuossa viime viikon maanantaina ja siitä pari päivää vuoteli suht reilusti kirkasta verta ja kipuja ei ollut ensimmäisinä päivinä ollenkaan.
Nyt pari päivää välillä tulee pieniä pistelyitä alavatsalla, ei niinkään kipua mutta ehkä jomotus kuvaisi parhaiten, ja vuoto on ruskeaa ja TODELLA pahan hajuista. Haisee siis jokseenkin vanhan veren ja p*skan risteytymälle ja siis haisee koko ajan, tiedän aina kun vuotaa koska istuessani sohvallakin tulee nenään se pistävä etova haju. Hygienian kanssa olen ollut tosi tarkka ja joka vessakäynnillä alapesut siteen vaihto.
Onko muilla kokemuksia? Kohtutulehduksen olen 2 kertaa sairastanut ja silloin on ollut tärinäarkuutta alavatsalla, aina kuitenkin kuumeeton. Nyt on kyllä hieman paineluarkuutta, mutta todella vähän ja vointi muuten hyvä, eniten tuo vuodon haju huolestuttaa.
Jälkivuodon haju?
nimises
1
1941
Vastaukset
- oli...
KKM:n jälkeen mulla tuota vuotoa tuli, haisi ihan jollekin mädäntyneelle kalalle. Kävin hakemassa apteekista sitten jonkun alapään bakteerikantaa tasapainoittavan lääkekuurin (emätinpuikot) ja hajukin poistui.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1096926Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1014600L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa473888TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133290Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6301904- 661298
- 91269
Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2021265Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja551263Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j481230