Miten piireihin?

Haluaisin tulla häväistyksi ja haukuttavaksi julkisesti. Lööppeihin.
Miten kannattaisi alkaa puskea lihavaa mahaa ja turvonneita poskia lehtien sivuille?
Olisiko esimerkiksi julkkiksen tuntemisesta hyötyä vai onko jotain muuta keinoa?
5186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Aloita vaikka tarjoamalla pilllua kaikille vähänkään julkkiksille tai varakkaille liikemiehille. Kysy jos pääsisit lehteen pyllistämään ilkosillasi.

Siitähän useimmiten on aloitettu Suomessa.

Äänestä

Arvon hinta? Tienaako tällä menetelmällä? Järjestäen tuntuu menevän eräs ja toinenkin voudin pitkään kouraan? Eli vaikuttaa aika räpellykseltä.

Äänestä
  • Laskujen maksamatta jättäminen on glamouria ja kansainvälistä käytöstä.

    Ehkä ei tienaa, mutta aina pääsee kuokkimaan ilmaiset ruoat ja juomat milloin mihinkin.

    Äänestä

BB-talo on myös varteenotettava ponnahduslauta.

Toki siellä täytyy muistaa myös jaella rakoa ahkerasti. Ja esittää provokatiivisia mielipiteitä ja vetäistä kunnon kännit aina kun on tilaisuus.

Exhibitionistiset taipumukset ovat plussaa.

Äänestä
  • Voi myös olla futarin salapano ja tatuoida mahansa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Turha julkkis kirjoitti:

Haluaisin tulla häväistyksi ja haukuttavaksi julkisesti. Lööppeihin.
Miten kannattaisi alkaa puskea lihavaa mahaa ja turvonneita poskia lehtien sivuille?
Olisiko esimerkiksi julkkiksen tuntemisesta hyötyä vai onko jotain muuta keinoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu