Tuimalan valvontakamera

kunnalle kiitos!

Kunnan sivuilla on linkki kirjaston katolla olevaan kameraan josta näkee ketä käy pankissa ja kenen mopopojat ajaa rallia. Viiden sekunnin räpäysvälillä pystyy myös kätevästi laskemaan Hämeentietä ajavien autojen (yli)nopeuden.

Samanlainen vielä torille ja Seon risteykseen, niin keskustassa liikkuvat alkaa harkita mihin suuntaan tossu on vinossa. Kylänraitin menoa voi nyt tarkkailla yhtä hyvin Loimaan esivalta kuin heidän vakioasiakkaansa.

http://www.koski.fi/palvelut/keskusta_webkamera/

7

3755

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiitos kunnanisät

      Palvelu on erinomainen.

      • Hiano Homma

        Vähän kun olis viel terävämpi linssi, näkyis hellelukema pankin mittaritaulust. Tietäis kuin paksun loimen vetää niskaas kun lähtee kirkol platkuttamaan pajatsoo. Joko työväen pinkohallin remontti on valmis? ei tarttis ypäjäl saakka laahaa ittees joka viikko.


    • monillakin

      olisipa

    • 24v

      Kallista bensaa siel ainakin on

    • kivaaaaa

      Haa

    • Anonyymi

      eipä näy enää 2021

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      243
      2798
    2. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1164
    3. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      123
      1131
    4. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      0
      1050
    5. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1015
    6. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1002
    7. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      64
      954
    8. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      927
    9. Mitä toivoisit

      Välillämme vai toivoisitko mitään näiden vuosien jälkeen?
      Ikävä
      63
      861
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      132
      848
    Aihe