Narsistin äitipuoli

Puolisoni lapsi on aikuinen ja edelleen narsisti ja kiero.En voi sietää håntä vieläkään silmissäni.Haluan pysyä hänestä erossa niin paljon kuin mahdollista.Minun puolisonikin on jo monta vuotta huomannut samat piirteet lapsessaan.Toivottavasti ei enää koskaan pidä meihin mitään yhteyttä!!!.
1115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Narsismi on persoonallisuushäiriä, joka usein kumpuaa jostain mitä on tapahtunut kasvun aikana, lapsuudessa ja nuoruudessa. Mikäli hän on narsisti, teidän kannattaa miettiä, mitä te olette tehneet väärin, kun hän sellaiseksi päätyi. Vai syyttättekö lapsen toista vanhempaa? Toki, jos sellainen on, niin hänenkin on syytä miettiä rooliaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ero narsistista/itsekkää kirjoitti:

Puolisoni lapsi on aikuinen ja edelleen narsisti ja kiero.En voi sietää håntä vieläkään silmissäni.Haluan pysyä hänestä erossa niin paljon kuin mahdollista.Minun puolisonikin on jo monta vuotta huomannut samat piirteet lapsessaan.Toivottavasti ei enää koskaan pidä meihin mitään yhteyttä!!!.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu