Onko mitään järkeä ratkaisupeleissä peluuttaa poikia, jos on ostettu kalliita pelimiehiä, joita huvittaa pelata milloin sattuu joutamaan ja jaksamaan, ei tunnu kotietu kelpaavan, eikä syksypelit, kylmäähän sitä voi jo sitten olla. Eikö pelinjohtaja keksi enää uutta, kysyy vain yleisöltä.
pesis
kiiti riitti
12178
0Äänestä
Vastaukset 12
Vanhimmat
No jos niitä kalliita miehiä ei huvita tai eivät jaksa :)
Ei ole vielä Kipasta pelaamaan kärkisijoista.Alkukauden hyvä menestys taisi nousta hattuun/kypärään kun sen jälkeen on menty alamäkeä.
Kärki rakentaa tilanteita mutta kotiuttajat töpeksivät:viime Kouvola-pelissä J.Latvalan saldo 1/8.
Luulisi kärkipelaajia harmittavan kun tilanteet töpeksitään tällä tavalla.Posti, Partanen ja Laakso ovat oikeita pelimiehiä.Muilla pelin taso vaihtelee liikaa.
Onko pelinjohtaja tilanteen tasalla vai eikö tarkoituksena ole muu kuin hauskanpito. Yleisö haluaa nähdä voittoja e töpeksiviä jokeri-kotiuttajia.
räksyttäjä kentällee nin pa,ka menee pöksyyn.
Katsos kun näitä pelejä ei voiteta katsomosta eikä suomi24 palstan kautta.
Kustav Bubba
entinen laitahyökkääjä
Savo-Arjala, Kitee
Jatoa edelleiseen.Nyt "j.latvalan" saldo on jo 1/9 Siis yhdeksästä kotiutusyrityksestä 1 onnistunut.Lienee kaikkien aikojen ennätys.
Mistä ja kuka on hankkinut pelaajan upottamaan hyvän Kipan joukkueen ja mitä liene hepun palkka.
Onneksi popimus on vain 14
Joukkueen johdon tulisi mennä itseensä tässä asiassa ! Lemput.... ja kunnon jokeri tilalle(Vainionpää,Niemi,Viittanen,Meriläinen)
Numerolla pelaajiakin on suuri joukko edellä tilastossa.
Luulisi miehen jo tekevän omat johtopäätökset omista suorituksistaan.Toivottavasti....
Huomasimpa minäkin Kipan:n mestari?mörssärin tilaston Sehän on jo 12/1 (3 viimeisinä ottelua ja Hyvinkää-peli vielä kesken)
Siis kahdestatoista yrityksestä vain kerran pelaaja päässyt kotipesään.
Yksitoista kertaan palo tai haavat.
Mitä tämä kertoo pelaajan taitotasosta.
Näihin tunarointeihin Kipan peli on kaatunut useita kertoja.
Kipalla 5 perättästä töpeksittyä tappiota.Seuraava nöyrryttävä tappio on tulossa Joensuulle 14.8
Neljä tappiota on tiedossa sitten Sotkamon todellista pesäpallojoukketta vatstaan.Lieneekö ennätys tukossa....
Haparoiva Kipa on tällä hetkellä kuin aloitteleva juniorijoukkue Sotkamon rinnalla.
Esim. Roope Korhosen tilasto viime pelissä 3/7 ja hän on sentään myös ulkopelipelaaja.....!
Jokerit ja pelinjohtaja vaihtoon. Silloin ensikesänä voidaan odottaa parempia tuloksia.Joukkueessa on paljon potentiaalia,se on nähty!
silmän kokonen, sisäsiittonen kyläpahanen itärrajan tntumassa, olkaatte onnellinen, että teillä rääpäleillä on näinkin korkealla tasolla oleva urheiluseura.
Antakaa poikien pelata a te arvostelijat keskittykää marjanpoimintaan.
( jos kyvyt siihen riittää)
Juoksumäärähän sen kertoo, minkä tasoisia kipan jokerimiehet ovat, vain yksi kotiuttaja ja se on Laakso. Koko loppukauden hypitetty miehiä edestakaisin pelistä toiseen, eikä kaikkea voi laskea loukkaantumisen syyksi, peli sekaisin takuuvarmasti. Olis tarvittu tauon jälkeen nohevampi ja jämäkämpi pelinjohto. Nyt on enää myöhäistä tehdä mitään.
se rusinakeitto puurossa pahaksi ole.
No minä tietysti peliin kaipaisin Kutvosen Jussia j Puruskaisen Lempiä, mutta kun ilimat kylymenee niin kala rupe kulukemmaan ja matikkaa voi opiskella koulussa.
Mutta muuten mennee mukvasti, vai ?
Kipalla viisi perättäistä nöyrryttävää tappiota ja kuudes tulossa Joensuulle 14.8 Kotiuttaja mörssäri j,latvalan saldo on viidestä hävitystä pelistä 4/20.Siis kahdestakymmenestä yrityksestä vain neljä on onnistunut.
Tästä syystä Kipa on hävinnyt otteluja ja on joutumassa Sotkamon käsittelyyn pudotuspeleissä.
Tiedossa on siis kokolme nöyrryttävää tappiota lisää.
Tsemppiä Kipan loistaville pelaajille Posti.Laakso ja Partanen.
Teidän taidoilla Kipa taistelisi mitaleista.
On surkuhupaisaa katsottavaa ollut pelit, kun kolme pelaajaa pystyy lyömään juoksuja ja vaihtolyöntejä ja muut maakuntasarjan tasoa, polttavat itsensä jo ykkös pesälle. pelinjohto olisi pitänyt vaihtaa heti kesätauon jälkeen, täysin tumpelo peluuttamista. ei mikään joukkue toimi, jos miehiä hypitetään ottelusta toiseen eri pelipaikoille.
Eipä ei poikia huvittanut edes yrittää, toivottavasti ensikaudeksi suurin osa joukkueesta vaihtoon ja pelinjohtaja ensimmäisenä. Lyönnit olleet pelaajilla maakuntasarjan tasoa. Talveksi kovat lyöntiharkot, jos ei huvita, ei sopimustakaan.