peliautomaatilla

PohjanTähti

Kun joskus pelaan Rayn peliautomaatilla, jotkut tulevat tarkoituksella taakseni seuraamaan peliäni, tai sitten viereisellä automaatilla, siinä pelaava tai hänen kaverinsa, joskus jopa nojaa automaattiin, jolla pelaan.
Itse en tälläisestä pidä, vaan toivoisin saavani pelata enemmän omassa rauhassa.
Vielä enemmän toivon, ettei kukaan tulisi kommentoimaan peliäni esim. tyyliin "No tuleeko sieltä mitään..", "ei kai näistä mitään voita" tms.. joskus neuvomaan ja hokemaan: "ota nyt pois, kun on noin hyvin..muuten vielä menetät sen kaiken!"
En pistä pahakseni että joku juttelisi minulle siinä, mutta mielummin aivan muusta kuin näistä peleistä.
Itseäni ei haittaa, että saan vähemmän voittoja takaisin, kuin olisin aikaisemmin saanut, jos olisin ottanut aiemmin voitot pois. Pelaan huvin vuoksi pidempään, ei siksi että himottaisi voittaa enemmän. Minulle ne ovat myös koneita, joiden kautta menee moneen eri hyvään tarkoitukseen rahaa, erityisesti siksikin pelini kommentointi ärsyttää. Suurin osa tuntunee ajattelevan niitä pääasiassa koneina, joista pitäisi saada itselle voittoja.

0

85

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

        Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
        Maailman menoa
        218
        3174
      2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

        Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
        Maailman menoa
        307
        2774
      3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

        Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
        Maailman menoa
        75
        1798
      4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

        Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
        Maailman menoa
        55
        1705
      5. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

        JOS siis sinä saisit päättää?
        Maailman menoa
        42
        1575
      6. Voi mies olit taas niin komea

        Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
        Ikävä
        122
        1366
      7. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

        TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
        Suomalaiset julkkikset
        10
        1300
      8. Ryöstö Punkaharjulla

        Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
        Savonlinna
        17
        1270
      9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

        Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
        Luterilaisuus
        422
        1260
      10. Kadutko koskaan

        Sitä mun iskiyritystä?
        Ikävä
        105
        1259
      Aihe