Sagamar7

Miten jatkaa Onneen?

Katsotko miten minun olisi paras tehdä vaalean miehen suhteen? En tiedä miten asiat etenee jos kaikki loppuu- asiat ovat ns. solmussa? Odotanko vielä? Miten hän
etenee asioissa ja mitään hätiköityjä asioita ei minun kannata tehdä?! Aika näyttää voin vain itse todeta koska en näe itselleni!

2

83

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tässä on jotain alkuvaiheillaan ja odotusta on ilmassa vain mutta ei mitään suoria tekoja. Mies haluaa tietää mitä haluat ja on kiinnostunut. Vaikka asiat ovat solmussa niin tilanteelle voi tehdä jotain, on mahdollisuutta kasvuun ja läheisyyteen vaikka siitä ei vakavampaa tulisikaan. Sinä epäilet eteenpäin ehkä ja olet tässä toivottomassa tilanteessasi kiinni. Kaikki voi tapahtua vain tänään, ei huomenna, on vain kysymys sallitko itsesi antautua elämän virtaan vai et.

      • Miten jatkaa Onneen?

        Kaikki on alkuvaiheillaan se muutoksen siemen elää miehen mielessä!?
        Mies tietää että haluan meistä parin. Olen sen hänelle kertonut. Uskon että niin hänkin on tekemässä? Asiat vaativat häneltä täyttä muutosta. Kiinteistön myynnin sekä uusi työ ja paikkakunnanvaihto? Uskon että hänen työasiat johtaa lopulta tähän suureen muutokseen vai olenko väärässä?
        Olen antautunut elämän virtaan ja toivon että kaikki onnistuu. Kiitos taas:)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      63
      8778
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      306
      6604
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      99
      5917
    4. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      152
      3810
    5. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      28
      3213
    6. Maahanmuuton vastustajat ovat vajakkeja

      Jokainen täysijärkinen suomalainen tietää, että Suomi ei pärjää ilman ulkomaalaisvahvistuksia.
      Maahanmuutto
      62
      3119
    7. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      154
      1944
    8. On asioita joita kadun

      Yksi niistä on eräs J mies. Olen vasta hiljattain tajunnut. Kuinka väärin tein. Tulit sydän tarjottimella.. mutta tässä
      Ikävä
      17
      1766
    9. Toivoisitko että hän löytäisi jonkun muun?

      Joka voi antaa mihin et kyennyt?
      Ikävä
      32
      1458
    10. Mitä sä pelkäät?

      Että paljastan sut ja touhusi? Elät jotain ihan omaa fantasiaasi ja ainoa virhees oli sekoittaa mut näihin sairaisiin le
      Tunteet
      19
      1216
    Aihe