Miten olette selvinneet?

Täältä noustaan..

Hei


Uuvuin työmäärään, työn sisällön kehittämättömyyteen ja esimiehen kohteluun. Tein töitä uupuneena, kunnes viime vuoden lopussa lyhistyin siskolleni. Liian pitkään sinnittelin ja vasta helmikuussa 2014 jäin vuorotteluvapaalle.


Olen ollut vähän yli puoli vuotta vuorotteluvapaalla. Takaisin työpaikkaani en ole menossa. En lähde uudelleen uuvuttamaan itseäni.
Olen anonut jatkoa vuorotteluuni eli loput kuukaudet. Vastaus tulee tämän kuun aikana.


Miten olette selvinneet eteenpäin työuupumuksesta? Mistä olette saaneet voimaa? Vertaistukea?


On rohkeaa myöntää uupuminen. Se meidän jokaisen uupuneen tie eteenpäin! Kaikkea hyvää teidän jokaisen elämään, voimaannuttavaa oloa!

2

275

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Venäläisten ehdotus

      Ulkomailla elävät tutut venäläiset ehdottivat ainoaksi toimivaksi pakotteeksi KAIKKIEN venäläisten matkustuskiellon ulkomaille ja jo siellä olevien KARKOTUS takaisin kotimaahansa.
      Silloin Putinin kannattajat joutuisivat kokemaan mitä on asua Putiniassa ilman muuta maailmaa. Putinin maine romahtaisi ja napoleonkompleksista kärsivän pikkumiehen uho sammuisi, koska valta hupenisi kansansuosion kadottua.

      • Mosse/Mersu

        KYllä siinä tosiaan venäläisten hymyt hyytyisivät, jos eivätr enää saa mitään länsimaisia tuotteita, eivätkä pääse edes ulkomaille niistä nauttimaan.
        Myös KAIKKI venäläisten VARAT pitää pakko-ottaa korvauksetta sijainytimaan valtiolle korvauksena menetetyistä vientituloista.
        Suomessakin jokainen venäläisten pankkitili, kiinteistö ja asunto välittömästi Suomen valtion omistukseen, niin johan alkaa puremaan, kun putinistit menettävät varastamansa omaisuuden.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      187
      3076
    2. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      64
      2626
    3. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      203
      2240
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      74
      1886
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      102
      1793
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1691
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      104
      1509
    8. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      219
      1176
    9. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1130
    10. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1089
    Aihe