TaunoUuno

Katsoin tuossa taunon naimisiinmeno-ohjelman, joka lienee ennenkin tullut TV5 kanavalta. Ei kyllä tuon jälkeen tee mieli mennä Gambiaan. Kaveri mainostaa jokaisessa paikassa olevansa Suomesta. Kiinalaista matkalaukkua haukutaan kalliiksi.
8213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kuka sinne nyt muutenkaan menisi?

Äänestä

Miksei vaimo saanu viisumia?

Äänestä
  • Niin, siis miksei saanut viisumia??? Onko se vain tekosyy??? Jostain luin että enää vain harvoin yhteydessä netin kautta???Onko se liitto lainvoimainen suomessa?? Onko tyttö nyt häpäisty muslimistisessa maassa???? Imaami isä vielä??

    Äänestä

  • 101 kysymystä??? kirjoitti:

    Niin, siis miksei saanut viisumia??? Onko se vain tekosyy??? Jostain luin että enää vain harvoin yhteydessä netin kautta???Onko se liitto lainvoimainen suomessa?? Onko tyttö nyt häpäisty muslimistisessa maassa???? Imaami isä vielä??

    Jos Gambiassa vihkiminen suoritettu sääntöjen mukaisesti, niin liitto on voimassa Suomessa vasta, kun se on rekisteröity täällä. Josko Tauski sen on tehnyt, jotenkin en usko siihen, maksaakin jonkin verran ja kestää aikansa. Viisumia ei niin vain saa nykyään vaikka olisi naimisissa, ovat tiukanteneet systeemejä, hyvä niin. Tosin uskon, että jos liitto olisi asianmukaisesti solmittu plus rekisteröity täällä, niin oleskelulupa-anomuksen olisi voinut laittaa vireille. Se taas kestää joskus vuodenkin odotella, joskus muutama kuukausi riittää, riippuu monista asioista.
    Sukulaisnainen solmi liiton maistraatissa, niinkuin siellä länkkärit yleensä tekevät naidessaan gambialaisen, on ainakin sääntöjen mukaan tehty sillä tavoin. Sai miehen Suomeen muutamassa kuukaudessa, mies 28 v nuorempi naista, mutta lupa heltisi ilman ongelmia, eivät lumeliittoa edes epäilleet, vaikka ikäero suuri.

    Äänestä

Apua!!! Katsoin ohjelmaa noin kaksi minuuttia ja siitäkin oli kaksi minuuttia liikaa. Tauski ja purkkaajauhava-typeryksen oloinen tytteli matkustivat taksissa.

Miksi tällainen ohjelma on tehty?

Huusin suoraa huutoa samalla kun vaihdoin kanavaa.

Äänestä
  • Kuule sun pitää nähdä se. Sellasta ei kukaan kässäri keksi.

    Äänestä

Up

Äänestä

Hauska mies tuo Tauno "Tauski" "Mohamed" Peltonen ei käy kieltäminen. Ei mikään järjen jättiläinen.

Huvittavinta oli kun se paikallinen bändi tarjosi Tauskille mahdollisuutta laulaa yhdessä. Tauski kysy rehvakkaana mikä biisi vedetään johon bändin vetäjä vastasi että ihan mikä vaan käy. Siinä vaiheessa Tauski vihdoin huomasi että tulipa kusaistua omiin pöksyihin ja häipyi häntä koipien välissä. Totuushan nimittäin on se että Tauskilta ei ole onnistunut enää vuosiin edes omien biisien vetäminen ilman playbackiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tauno-Uuno kirjoitti:

Katsoin tuossa taunon naimisiinmeno-ohjelman, joka lienee ennenkin tullut TV5 kanavalta. Ei kyllä tuon jälkeen tee mieli mennä Gambiaan. Kaveri mainostaa jokaisessa paikassa olevansa Suomesta. Kiinalaista matkalaukkua haukutaan kalliiksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu