anoppi ei ymmärrä

muuan miniä

en löytänyt oikeaa palstaa tälle mutta kirjoitan tälle. kehuin miestäni anopilleni jokin aika sitten että on mulla niin mukava ja kiltti mies ja hyvinkasvatettu. ja on tullut äitiinsä. anoppi aikoi haastaa minut oikeuteen solvauksesta ja kunnianloukkauksesta. onko muilla tällaisia kokemuksia. en uskalla anopilleni enää jutellakaan. olikohan sillä huono päivä.

6

259

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Broovo

      Provo.

      • muuan miniä

        ITE OOT PROVO


    • Kantaa ottaa

      Rakastin meistäni ja siistin häntä leikkaamalla hiuksia, hoitamalla ihoa ja valitsemalla sopivat vaatteet. Hyvältä näyttikin ja kerroin sen avoimesti sekä miehelle että anopille. Anoppi puisteli päätään ja sanoi ettei minun kannattaisi noin tehdä.

      Kohta mies alkoi kertoa kuinka naiset ovat hänen peräänsä. Sitten alkoi vieraissa juoksu ja eroonhan se päättyi. Hän syytti että olen provosoinut hänet toimimaan noin. Olisi kannattanut anoppia kuunnella, kai väkensä tunsi. Mutta tottahan on että niin on paras kuin tapahtuu, kai kuului mennä näin.

      Ei ihan liittynyt aloittajan juttuun, mutta ehkä anopillasi on huono itsetunto ja luulee että piruilet. Ja pisti vielä hullummaksi jutun.

      • muuan miniä

        voi olla että piruilinkin. mut ootko vaerma että oot hoitanu ukkoas, ettei vaan ollu koiras. mä trimmasin k,oirani äsken. mun koira ei vaatteita tarvi. se kulkee alasti.


      • joko taas
        muuan miniä kirjoitti:

        voi olla että piruilinkin. mut ootko vaerma että oot hoitanu ukkoas, ettei vaan ollu koiras. mä trimmasin k,oirani äsken. mun koira ei vaatteita tarvi. se kulkee alasti.

        jaaha. muuan miniä haluaa riidellä. the stage is yours, good luck.


    • turhaa suukopua

      Aloittajan sanat anopille muuttavat merkitystään sen mukaan millä äänensävyllä ja missä tilanteessa ne on sanottu. Vaikuttaa siltä että sanoma on tullut riitatilanteessa ja todellisuudessa tarkoittanut jotain aivan muuta. ei ihme jos anoppi suuttui. Mutta miksi tarvitsee piruilla?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      193
      3207
    2. 95
      1443
    3. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      130
      1148
    4. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      248
      1122
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      86
      975
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      97
      861
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      112
      697
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      55
      685
    9. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      108
      668
    10. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      39
      597
    Aihe