Isotuho pyrkii eduskuntaan ! Siellä on ennestääkin liikaa saamattomia tumpeloita, joten Isotuho sopii hyvin tähän joukkoon. Hyvä puoli siinä olisi, että Hämeenlinna pääsisi eroon tästä hepusta, joka tehtaillut valmisteluillaan lopputuloksia, joita voi aivan aiheesta arvostella negatiivisesti. Hän on uskonut viimeiseen asti Scc:n satusedän selittelyihin, eikä olisi ihme, jos uskoo vieläkin.
Aulangon älyttömät maakaupat, Ronnin myynti pilkkahintaan ym. ym.
Aulangon älyttömät maakaupat, Ronnin myynti pilkkahintaan ym. ym.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Foorumin älykkö vauhdissa ja edelleen katkera kun jäi ulos Aulankocasesta. Tämä on faktaaM.
Miten niin jäin ulos? Onko auringopistos, vai höpisetkö useinkin täysin mottipäisiä?
Voisitko kertoo taasen mitä Aulangolla on tapahtunut koska mua naurattaa tyhjä höpötys .
Ei mitään mahdollisuuksia saada edes varapaikalle oikeuttavaa äänimäärää saati sitten, että pääsisi edustajaksi. Liian paljon tumpulointia , minkä valveutuneemmat äänestäjät taatusti muistavat!!
Se uuno onkin iso vitsi.
Hukkaa omat ja paikkakunnan kokoomuksen rahat vaalikampanjaan, no, eipä ole ainoa paikka mihin se on hukannut kaupungin rahoja.
Rampe pannee taasen tiukkaaste faktaa ja toteaa että Isosuon kampanjan maksaa kaupunki. Tosi on ku tuli ja jää. Edes Kari ei huomaa mittää !!!! Rampe huomaa!!!!!!!
Isosuon ja Kiemungin onkin hyvä häippästä eduskuntaan noiden SCC puheidensa jälkeen.
Älä iismoppi harakkana kuvittele, että kukaan täyspäinen kirjoittelisi tuollaisia edes kännipäissään. Vai vielä eduskuntaan!
Toivottavasti Kiemunki ymmärtää jättää eduskuntavaalit väliin nyt ja tulevaisuudessa, se häpäisy häneltä vielä puuttuu. Äänisaalis ei olisi kovin mairitteleva.
Sitä paitsi Raparberi on jo Iisakkia suositumpi muutenkin. Iisakki on luonut tuhat uutta työpaikkaa, mutta rabarberi on luonut tuhat uutta paskavaippaa.
Käyttääkö Kiemunki vielä nahkahousuja?